Běžce opět nadchla atmosféra budějovického půlmaratonu

4. červen 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mattoni 1/2Maraton České Budějovice 2018 vyhrál Brit Luke Traynor v čase 1:03:40

České Budějovice žily půlmaratonem. Do Jindřichova Hradce se vydala ženská volejbalová reprezentace. Fotbalovou exhibici přivezl do Roudného Jiří Mádl. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

3600 běžců v hlavním závodě a další tři tisíce v DM rodinném běhu. To je vizitka už sedmého ročníku závodu s oficiálním názvem Mattoni 1/2Maraton České Budějovice. Tradičně mu patřila první sobota v červnu. 

Z Prahy přijel závodit Jan Prokop. „Jsem tu s kamarády, je určitě důležité, že se povzbuzujeme a potkáváme na trati. I s některými cizími lidmi se pravidelně vídáme. Je fajn, když se potkáme během toho úseku a můžeme se navzájem podpořit,“ popsal.

Běhat začaly díky rozhlasu. Teď se dvě padesátnice chystají na třetí budějovický půlmaraton

Alena Koukolová (vlevo) a Dana Čápová (vpravo) s redaktorkou Máriou Pfeiferovou. Právě její projekt Návod na půlmaraton obě ženy naučil zvládnout náročný závod

Padesátnice Dana a Alena z Českých Budějovic běhají už třetí sezonu. Jejich sportovní kariéra začala při projektu Českého rozhlasu České Budějovice Návod na půlmaraton.

Další běžec bojoval s počátečními obtížemi. „Na třetím kilometru mi píchlo ve stehně, musel jsem se překonávat, ale závod v Českých Budějovicích je výborný, příští rok určitě přijedu,“ komentoval.

Chválil i jiný závodník. „Vyšlo skvěle počasí, nebylo takové dusno a horko, jako bývá. Diváci to hnali naprosto skvěle a úžasně, atmosféra byla suprová. Za rok se mnou musí Budějovice jako vždycky počítat,“ řekl.

Vítězem sedmého ročníku Mattoni 1/2Maratonu České Budějovice se stal Brit Luke Traynor v čase 1:03:40. Z českých běžců byl nejlepší celkově sedmý liberecký vytrvalec Vít Pavlišta. Časem 1:06:43 vytvořil národní rekord budějovického půlmaratonu.

Závod žen vyhrála moldavská běžkyně Lilia Fisikoviciová v čase 1:13:20. Z domácích vytrvalkyň utíkala nejrychleji celkově pátá Kristýna Dvořáková. 

Z dalších sportovních událostí víkendu

Volejbalová ženská reprezentace České republiky se premiérově vydala do Jindřichova Hradce. Tým v evropské lize porazil Bělorusko 3:0 a postupuje do Final Four.

Smečařka Michaela Mlejnková si pochvalovala spolupráci s nahrávačkou. „Já si myslím, že každým zápasem se to zlepšuje a jsme spokojené. Přistoupily jsme k tomu zodpovědně a soustředěně, někdy jsme měly problémy s příjmem, ale udržely jsme to, otočily a týmovým výkonem táhly do vítězného konce,“ zmínila.

V Roudném u Českých Budějovic se odehrála fotbalová exhibice Pomáháme fotbalem. Zápas mezi Mádl týmem a Real Topem Praha skončil 9:9

V Roudném u Českých Budějovic se odehrála fotbalová exhibice Pomáháme fotbalem. Zápas mezi Mádl týmem a Real Topem Praha skončil 9:9. Vybralo se 120 tisíc korun, které půjdou z poloviny do dětského oddělení v českobudějovické nemocnici a z poloviny do Arpidy.

Hokejový mistr světa Jiří Novotný rád přijal pozvánku od Jiřího Mádla a fotbalovou exhibici si s chutí užil. „Jezdíme na exhibici každý rok, sejdeme se po dlouhé době a děláme to pro dobrou věc. Doufám, že další ročníky budou přibývat,“ dodal.

Tabulka

V Ondrášovka krajském přeboru se hrálo 28. kolo: Jindřichův Hradec – Dačice 12:1, Dražice – Protivín 2:1, Katovice – Rudolfov 2:2, Olešník – Táborsko 1:3, Osek – Hluboká 5:0, Sezimovo Ústí – Želeč 0:3, Třeboň – Nová Včelnice 2:3 a Milevsko – Čimelice 4:1.

V tabulce je první Želeč s 72 body. Druhý Jindřichův Hradec nasbíral 63 bodů. Na předposledním patnáctém místě je Nová Včelnice (20 bodů) a už jsme si dávno zvykli na poslední Dačice, ty mají jen deset bodů a v 28 zápasech dostaly 143 gólů.

autor: kaj
Spustit audio

Související