Fotbalisté Lomu postupují do krajského přeboru, dál s nimi bude hrát Jan Šimák

18. červen 2018

Krajský přebor skončil, jasným vítězem je Želeč. V příští sezóně do této soutěže naskočí Lom s Janem Šimákem. Přípravu na novou sezonu už zahájili fotbalisté Dynama a Táborska. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

V přípravě na novou sezonu jsou od pondělka fotbalisté druholigového Táborska a také Dynama. V obou klubech hrával teď českobudějovický stoper Pavel Novák. „Odpočinul jsem si, i když dovolená mohla být trochu delší. Uvidíme, co bude v přípravě, máme tam pět přátelských utkání, i s Plzní, takže to bude určitě zajímavé,“ komentoval.

Táborsko vyrazí už ve středu do Písku. Nastoupí tu k první přípravě proti Teplicím. Zápas začne se v 17 hodin.

Další fotbalové události

V České fotbalové lize sestupující Čížová podlehla v Králově Dvoře 2:6 a Písek v Zápech 0:1. Ve fotbalové divizi Jankov porazil Petřín 6:1, Krumlov prohrál v Hořovicku 0:1, Roudné v Mariánských Lázních 1:2 a Soběslav v Dobříši 2:3. Bohužel sestupují dva Jihočeši – Jankov a Český Krumlov.

Zajímavě se vyvíjely postupové duely v prvních A třídách. V áčku Bavorovice prohrávaly 0:2 na hřišti Lokomotivy. Nakonec vyrovnaly a remíza 2:2 jim zajišťuje vítězství v soutěži.

Fotbalista Jiří Macák z Trhových Svinů

V B skupině postupující Lom prohrával v poločase s Trhovými Sviny 1:6. Vítězství hostů 7:4 zaskočilo i střelce jednoho z gólů. Jiří Macák z Trhových Svinů takovou kanonádu nečekal. „Soupeř hraje na prvním místě a suverénně porazil většinu soupeřů. Jeli jsme sem hlavně s tím, že chceme překvapit a že na to vlítneme od první minuty,“ řekl.

Krajský přebor

Dobrá zpráva pro příznivce Lomu. Tým postupuje do krajského přeboru a dál s ním bude hrát jeden z nejlepších jihočeských fotbalistů všech dob Jan Šimák. „Dohodli jsme se, že příští sezónu bych tady měl pokračovat. Jsem tu spokojený, je tu výborná parta, postoupili jsme výš, tak doufám, že si zahrajeme ještě lepší fotbal než teď,“ potvrdil.

Nemají čas na tréninky, přesto se volejbalistům Hlincovky v krajském přeboru daří

Volejbal

V Soběslavi se sešli vyznavači japonského umění aikido. Krajský fotbalový přebor vyhrála Želeč. Roudné vybojovalo důležité dva body. To vše ve Sportovních ozvěnách, které připravil Kamil Jáša.

„Chlapi, kteří se živili fotbalem a už je jim nějaký ten rok navíc, končí v takovýchto soutěžích jako krajský přebor nebo divize, podle toho, na co kdo má,“ dodal Jan Šimák.

Ondrášovka krajský přebor fotbalistů se uzavřel posledním kolem s těmito výsledky: Třeboň – Táborsko 0:1, Jindřichův Hradec – Protivín 6:0, Osek – Želeč 2:7, Rudolfov – Čimelice 1:1, Katovice – Hluboká 0:0, Sezimovo Ústí – Dačice 6:1, Olešník – Dražice 0:3, Milevsko – Nová Včelnice 5:2.

V konečné tabulce je jasně první Želeč. Gratulujeme na dálku. Poslední jsou Dačice, s nimi sestupují Nová Včelnice a Sezimovo Ústí.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související