Eliška Novotná: Čekárna
Na dveřích čekárny mé paní doktorky je už několik měsíců umístěna informační cedule. Když jsem ji spatřila poprvé, nevěřila jsem svým očím.
„K lékaři jen na objednání, objednávky jen telefonicky. Objednávejte se jen v nutných případech. Vystavuji jen e-recepty, požadavek telefonujte. Přijďte jen chvíli před časem objednání, v čekárně se zdržujte co nejméně a udržujte dvoumetrové rozestupy“.
Takže konec mnohdy několikahodinového čekání v přeplněné místnosti, ono to jde.
Sláva Covidu-19!
Naše výborná leč konzervativní doktorka, odpůrkyně všech technických změn, ta, která ještě před dvěma lety při zmínce o e-receptu jen odmítavě vrtěla hlavou, ta, která neúspěšně zavedla na dvě hodiny v týdnu možnost přijít na objednání za poplatek, byla nucena ze dne na den zásadně změnit podmínky svého působení.
„A je s tím, jak to teď funguje, velmi spokojená, říkala, že už to tak nechá pořád“, svěřila se mi naše společná kamarádka. Ano, i já jsem spokojená: přišla jsem pár minut před časem objednání, po zaklepání byla vpuštěna do zamčené čekárny a za chvilku byla pozvána do ordinace, ze které jsem pak vyšla jinými dveřmi přímo na chodbu.
Jen si tak říkám – kampak si teď chodí popovídat bývalí stálí návštěvníci naší čekárny?
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.