Dobrovolníci v jihočeském pohraničí naštípou dříví nebo natřou plot

4. červenec 2019 11:20

Pomáhat domácnostem nezištnou prací tam, kde je potřeba – to je hlavní cíl iniciativy Summer Job. Sto padesát dobrovolníků poprvé přijelo pracovat na jih Čech.

„Ta práce má velký smysl, člověk mnohem víc dostane, než dá. Přes rok pracuji jako asistentka režie v médiích, takže většinou sedím v kanceláři,“ užívá si změnu dobrovolnice Valérie Smoláková.

Parta mladých lidí k vám přijede domů a zcela zdarma bez nároku na peníze natře plot nebo naštípe dříví – to není sen, ale realita. Dobrovolnická organizace Summer Job tuto službu zajišťuje už deset let.

„Je to setkání mladých lidí v krásné přírodě a ještě u toho pomáháme potřebným, to jsou všechno správné motivace,“ jmenuje benefity letní práce koordinátor Summer Job Pavel Seidl.

Letní brigádu si lidé hledají i v Rakousku. Zájem je například o pošťáky

500 euro bankovka

Kvůli nízké nezaměstnanosti je v Rakousku zájem o pracovníky na sezonní práce v příhraničí i v turisticky atraktivních lokalitách. Zaměstnavatelé tu nabízejí vyšší mzdy i benefity.

Vždy na začátku července nabere 150 nadšenců, kteří týden v jednom regionu pomáhají obyvatelům s prací doma, na zahradě nebo na stavbě. Tentokrát dobrovolníci poprvé zamířili do odlehlé oblasti jihočeského pohraničí okolo Benešova nad Černou na Českokrumlovsku.

„To se nedá ani vylíčit, jakou mám radost. Moc jim děkuji a smekám před nimi, takhle pracovité mladé lidi jsem ještě neviděla,“ nešetří chválou důchodkyně z Malont Vlaďka.

Spustit audio

Související