Brambory sice můžete do pytle nasypat, ale můžete je v pytli i vypěstovat. A nemusíte je okopávat

7. srpen 2020

Nemáte zahradu ani pole a přesto byste si rádi sami vypěstovali brambory? Jednou z možností, jak získat vlastní úrodu brambor, je pěstovat je v pytlích.

„Takový způsob pěstování umožňuje smysluplné využití ploch, které jinak nejsou zahradnicky využitelné,“ říká zahradník Pavel Chlouba.

Pěstování brambor v pytlích či nádobách není složité. Do pěkné bramborové půdy se vysadí tři až čtyři hlízky a poctivě se zasypou. V teplém a suchém počasí zaléváme, okopávat ovšem nemusíme.

„Na konci pěstitelského procesu přijde očekávaný sběr, to je vždy trochu napětí, jak to celé dopadne,“ dodává Pavel Chlouba.

Jeden pytel s bramborovou sadbou si nechali autoři magazínu Zelené světy Pavel Chlouba s moderátorkou Hankou Šoberovou také na kontrolu při natáčení pořadu.

„Rozhovor o pěstování brambor v pytlích jsme natáčeli opravdu naživo. Jak jsme v rozhovoru slíbili, chceme našim posluchačům ukázat, jak dopadlo bramborobraní moderátorsky zahradnické dvojice,“ slibuje Hanka Šoberová.

Bramborový úsměv z natáčení Zelených světů si můžete poslechnout i online.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?