Arthur Conan Doyle: Spolek ryšavců. Kolosální případ slavného detektiva Sherlocka Holmese

1. leden 2022

Zprvu se to jeví jako nějaký kanadský žertík, když za geniálním detektivem přijde rusovlasý muž, že se stal členem Spolku ryšavců, jehož předseda však náhle zmizel. Pak ale přijde drama a Sherlockův oddaný druh doktor Watson bere do rukou i revolver!

Účinkují: Viktor Preiss, Otakar Brousek starší, Václav Postránecký, Michal Pavlata, Dalimil Klapka, Růžena Merunková, Stanislav Zindulka a další
Připravil: Hynek Pekárek
Napsal: Arthur Conan Doyle
Dramaturgie: Martin Velíšek
Překlad: Zora Wolfová
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: v roce 2010

Spolek ryšavců patří mezi kolosální případy slavného detektiva Sherlocka Holmese a jeho oddaného přítele doktora Johna Watsona. Autorem příběhu je klasik detektivního žánru, anglický spisovatel Arthur Conan Doyle.

Rozhlasová dramatizace vznikla v roce 2009. V roli Sherlocka Holmese uslyšíte Viktora Preisse, Johnu Watsonovi hlas propůjčil Otakar Brousek starší.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová