Zahajovací koncert Jihočeské filharmonie a legendární Saturnin

27. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Po nuceném volnu kvůli koronaviru se členové Jihočeské filharmonie sešli na zřícenině Dívčí kámen, aby tu natočili hudební klip

V Kavárně jsme tentokrát navštívili zahajovací koncert letošní sezóny Jihočeské filharmonie. Otevřela ho skladbou Igora Stravinského Svěcení jara a houslovým koncertem Maria Castelnuova – Tedesca.  

V kulturním domě Metropol rozezněl své vzácné housle Jan Talich. S Jihočeskou filharmonií se představil nový hostující dirigent Marek Prášil. Vybrat si na úvod zrovna Stravinského Svěcení jara není vůbec jednoduché. Posluchačsky vděčná skladba je pro dirigenta značně obtížná. Nový dirigent se toho ale nezalekl a do čela orchestru se postavil s razancí a jasným názorem.

Jihočeská filharmonie bude v letošní sezóně hrát na nejrůznějších místech. A to proto, že koncertní síň v Českých Budějovicích se právě rekonstruuje. Zahajovací koncert jsme slyšeli v divadelním sále Domu kultury Metropol, ale jak prozradil ředitel orchestru Otakar Svoboda, filharmonie zřejmě bude častým hostem na Jihočeském letišti v Plané u Českých Budějovic.

Víc si poslechněte v kulturním magazínu, který pro vás vysíláme každou neděli krátce po 18. hodině. Magazínem o kulturním dění jižních Čech vás provede Pavla Kuchtová.

 

autor: Český rozhlas České Budějovice | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio