Za kožním lékařem konečně nemusí lidé z Prachatic dojíždět. Nemocnice otevřela ambulanci
Obyvatelé Prachatic a okolních obcí se budou moct po letech se svými problémy obracet na kožního lékaře přímo ve městě. Prachatická nemocnice otevřela ve svém areálu novou kožní ambulanci. Z důchodu se kvůli tomu vrátila místní lékařka Anna Škáchová.
Jednou z prvních pacientek nové ambulance byla Eva Pechová. „Dřív jsem jezdila do Budějovic. Několik let jsem to nepotřebovala, ale teď zrovna mám nějaké potíže, tak jsem byla ráda, že to mám kousek od bydliště,“ říká.
Nemocnice zareagovala na žádost města Prachatice. Kožní lékař v regionu chybí několik let. „Zanikla tady kožní ambulance a zoufale tu tento druh péče chyběl. Je jen ambulance ve Vimperku na jeden den v týdnu, dále pacienti dojížděli do Vodňan, což už je jiný okres, kde také ambulance funguje jeden den v týdnu. Byly velmi dlouhé čekací doby,“ popisuje člen představenstva nemocnice Miroslav Gros.
Prachatická kožní ambulance bude fungovat dva dny v týdnu. Ordinuje v ní lékařka Anna Škáchová. „Já jsem v roce 2021 nastoupila do důchodu a předpokládala jsem, že už si budu užívat odpočinek, ale oslovilo mě vedení nemocnice, že by rádi obnovili dermatologii a jestli bych jim nevypomohla. Byla to taková výzva, chvíli jsem váhala, ale nakonec jsem si uvědomila, že bych na to měla nějak zareagovat a přijít alespoň vypomoci,“ vypráví.
Když lékařka ukončovala svou praxi, nepodařilo se jí najít žádnou náhradu. „Když jsem se rozhodla, že půjdu do důchodu, dva roky předem jsem začala dosti intenzivně shánět nástupce, ale bohužel jsem nikoho nenašla. Tak jsem si říkala, že možná až skončím a někdo zjistí, že je tu volné místo, přijde, ale to se také nestalo,“ líčí.
O novou službu mají obyvatelé Prachatic velký zájem. „Spustili jsme v pátek objednávací systém a během pátku jsme objednali 85 pacientů, takže byl opravdu nápor, telefon pořád zvonil,“ potvrzuje Anna Škáchová. Brzy se budou moct lidé do ambulance objednat i online. Umožní to nové webové stránky, které chce nemocnice spustit koncem června.
Související
-
Pacienty v Kaplici vyšetřují lékaři na dálku. Umožňuje to telemedicína se speciálními přístroji
Je to podobné běžnému vyšetření. Lékař nahlédne do krku, poslechne si plíce, změří EKG. Při tom ale sedí třeba 200 kilometrů od pacienta. V Kaplici spustili telemedicínu.
-
Městu Volyně se podařilo získat nového zubaře. Přednost při registraci mají místní
Ve Volyni se podařilo nahradit zubaře, který odešel do důchodu. Novému lékaři město nabídlo byt, půjčku na vybavení ordinace i pomoc s telefonickou předregistrací pacientů.
-
Nejdéle ze všech zákroků se čeká na ortopedické operace. Bolavá kyčel může lidi trápit i několik let
Na výměnu kyčelního nebo kolenního kloubu Jihočeši v některých případech čekají i několik let. V Českých Budějovicích je čekací doba tři roky, v Táboře zhruba jeden rok.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Írán ztrácí v Sýrii důležitého spojence. Rusko si hrálo na velmoc, na kterou nemělo, říká politický geograf
-
Skončili televizní Zrádci. ‚Vítězka si to zaslouží, lež o dědečkovi ale pro mě byla moc,‘ říká finalistka
-
V novém vedení Pirátů bude i Richterová. Členové strany si ji zvolili jako čtvrtou místopředsedkyni
-
Konec svěřenského fondu? ‚Rozsudek ke střetu zájmů je průlom, není možné ho bagatelizovat,‘ říká Mejzlík