Za koupání na budějovické letní plovárně si lidé připlatí, celodenní vstupné vyjde na sto korun

19. květen 2022 16:03

Sto korun zaplatí lidé za celodenní vstupenku na letní plovárnu v Českých Budějovicích. To je o dvacet korun více než loni. Důvodem zdražení jsou rostoucí ceny energií. Letní plovárna zahájí provoz 28. května.

„Zdražují prakticky všechny vstupy, takže jsme na to museli reagovat. Ale vycházíme z cen, které jsou v Jihočeském kraji běžné a odpovídají letním plovárnám i v jiných městech,“ uvedl pro ČTK náměstek českobudějovického primátora Ivo Moravec.

Českobudějovická letní plovárna je na Sokolském ostrově v blízkosti historického centra. Výhodou je její dostupnost, od náměstí Přemysla Otakara II. je vzdálená do pěti minut chůzí. Jejím limitem je však nedostačující parkoviště, na které se vejde jen pár desítek vozidel.

Návštěvníci letní plovárny mohou využít i zkrácené vstupné, kdy za tři hodiny zaplatí 70 korun. Je to o 20 korun více než v minulých letech. Děti do tří let pak mají vstup do areálu stále zdarma.

Poslední dva roky poznamenala opatření spojená s koronavirem, která omezila návštěvnost. V roce 2019 při běžném provozu služby českobudějovické letní plovárny od konce května do úvodu září využilo 45 974 lidí.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související