Vydavatelku časopisu o cykloturistice přivedlo na jih Čech osudové setkání nad skládacím kolem

15. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Vítězslava Chrpová v cyklistickém a s časopisem Cykloturistika

Kdyby na olomouckém nádraží nezaujalo jednoho muže skládací kolo Slávky Chrpové, asi by se její příběh odvíjel jinak. Muž se totiž stal jejím životním partnerem a přivedl ji na jih Čech.

„Před léty jsem cestovala právě na skládacím kole v Polynésii, kde jsem byla s osobnostmi české astronomie, například Jiřím Grygarem. A když jsem se vracela ze zlínského filmového festivalu Neznámá země, kde jsem promítala, tak právě to setkání nad mým kolem s mým nynějším partnerem bylo osudové,“ říká absolventka fakulty tělesné výchovy a sportu, dlouholetá šéfredaktorka časopisu Cykloturistika a od letošního roku i jeho vydavatelka.

Vítězslava Chrpová v cyklistickém s chrpami

V Českých Budějovicích žije Vítězslava Chrpová už devět let, ale mezitím stíhá vyjíždět na kole nejen po Evropě, ale i po celé republice na inspirativní a také dobrodružné cesty, o nichž pak píše.

Povídání se zajímavou ženou, která se nebojí snad žádné výzvy, si můžete poslechnout v pořadu Dámská jízda. Ten dále představí knihu o pivu a nabídne i tipy pro dobrou pohodu a zdraví.

autor: Mirka Nezvalová | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související