Výběrem z památného koncertu Jiřího Suchého, Jitky Molavcové a kapely divadla Semafor uctíme také výročí Jiřího Šlitra

V tomto týdnu si česká kulturní veřejnost připomněla sté výročí narození velkého kumštýře, autora, pianisty, spolu s Jiřím Suchým strůjce zlaté éry divadla Semafor a také výtvarníka Jiřího Šlitra.

V této souvislosti se vrátíme k památnému koncertu dvou neobyčejných osobností a velkých postav divadla Semafor a oduševnělé zábavy minulých dekád i současnosti, Jiřího Suchého a Jitky Molavcové (vlastně nástupkyně Jiřího Šlitra), a kapely divadla Semafor z 13. září roku 2017.

Českobudějovické rozhlasové studio tak maličkým dílkem vstoupilo do přebohaté historie Semaforu, neboť záznam z onoho koncertu byl vydán v následujícím roce na semaforském albu nazvaném jednoduše a výmluvně Koncert!

Budiž ještě řečeno, že Jiří Šlitr sice stál u zrodu divadla Semafor, ale je pozoruhodné a pikantní, že nikdy nebyl jeho členem. Nechtěl se totiž pracovně, lépe řečeno zaměstnanecky, vázat a po formální stránce to byl externista.

Náš výběr ze záznamu, na kterém se podílel hudební režisér Petr Hanzlík a mistr zvuku Roman Kamba, uvede záměrně song Tři tety svázaný s Jiřím Šlitrem v podání Jitky Molavcové a orchestru divadla Semafor pod vedením pianisty Jiřího J. N. Svobody, který dále U Tří lvů před více než šesti roky tvořili altsaxofonista David Vrobel, kytarista Vladimír Vandrovec, basista Vít Fiala a bubeník Vratislav Placheta, tedy sestava ostřílených a zkušených muzikantů.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související