Volejbalový Jihostroj posílil před novou sezonou bulharský smečař Martin Mechkarov

22. září 2019 08:14

České Budějovice před novou volejbalovou sezonou přivedly do svého kádru Bulhara. Sympatický smečař Martin Mechkarov se v šatně jihočeského týmu okamžitě zabydlel a dokonce se učí česky.

Čtyřiadvacetiletý, 196 centimetrů vysoký Bulhar přichází s vizitkou smečaře, který vysoko vyskočí, má v pravačce dělovou ránu a kvalitní servis.

„Začínal jsem ve městě, ve kterém jsem se narodil, je to malé město nedaleko Sofie. Začínali jsme ve třetí soutěži, posunuli jsme se do druhé a pak i do první. Potom jsem se vydal k mistrovi Bulharska, tam jsem byl dva roky. Pak jsem poprvé šel do zahraničí, hrál jsem ve Francii nejvyšší soutěž a teď jsem tady,“ vypráví.

Čtěte také

Hra českobudějovického Jihostroje pro něj není úplně neznámá. „Viděl jsem nějaké zápasy na počítači, ale jen ty poslední finálové. Vím, že tu bývá při zápasech skvělá atmosféra, hala je plná. Je to opravdu milé prostředí, nejlepší pro hráče,“ chválí.

Martin Mechkarov mluví výborně anglicky a učí se česky. S tím mu pomáhají spoluhráči. „Myslím si, že Martin lidsky zapadl do kolektivu a teď se samozřejmě do toho dostává i volejbalově. Řeší se systém přihrávání, zvyká si na systém obrany,“ říká asistent hlavního trenéra Jihostroje Tomáš Skolka.

Martin Mechkarov má před sebou jasný cíl. Chce vyhrát extraligu, Český pohár a těší se na zápasy Ligy mistrů. „Samozřejmě bychom chtěli vyhrát všechno jako v předchozí sezoně. Liga mistrů je velmi silná, to je pravda. My chceme být lepší a lepší a lepší a uvidíme, na jakou úroveň se dostaneme,“ dodává.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související