Do nové sezóny vstoupili hokejisté budějovického Motoru vítězstvím nad Třebíčí

Mužská árie z opery Trubadúr v podání sboru Jihočeského divadla zahájila úvodní zápas nové hokejové sezóny v českobudějovické Budvar aréně. První kolo druhé nejvyšší české soutěže Motor zvládl, porazil Třebíč 3:2.

0:00
/
0:00

Domácí tým ale musel skóre otáčet. Nejprve se totiž trefil Denis Kusý z Třebíče. Jeho rána prosvištěla kolem budějovického brankáře Milana Kloučka a Kusý se radoval z premiérové trefy v nové sezoně. „Jsou tam nějaká pravidla, tak určitě mě to něco stát něco bude,“ komentoval zvyk přispívat do týmové kasy.

Třebíč vedení neudržela. „Přestali jsme hrát, oni to nastartovali a přehráli nás. Na konci jsme cítili velkou šanci na vyrovnání, škoda, že to nevyšlo,“ dodal Denis Kusý.

Českobudějovické diváky rozveselil až ve druhé třetině Jan Veselý. Jeho rána a gól na 1:1 byly důkazem šikovnosti a odvahy hokejového útočníka. „Určitě mě kluci o něco zkasírují, ale já jsem rád, že tam můžu něco dát, protože jsem si nějaký takový vstup představoval, hlavně týmový, že jsme to dotáhli,“ řekl.

„Při tom vyrovnávacím gólu jsem dorážel, odrazilo se mi to zpátky a otočkou jsem to tam pustil. Pak už je to tam i trošku se štěstím, ale to k tomu patří. Tohle by měla být moje práce a doufám, že takových gólů bude víc,“ popisoval po prvním utkání v sezoně 20109/2020 útočník Motoru Jan Veselý.

autor: Kamil Jáša

Odebírat podcast

Související