Víte, proč se někomu dělá na krku vole a proč někomu lezou oči z důlků? Je za tím štítná žláza
Muži si při slavnostních příležitostech uvazují motýlky na krk, zamilovaným ženám létají motýli v břiše. Svého motýla máme ale denně při sobě všichni. Je jím štítná žláza.
Motýlovitý orgán v lidském krku. K čemu je dobrý a v čem je nepostradatelný a jak poznáte poruchu funkce štítné žlázy, vysvětluje v magazínu Zdravíčko lékař Milan Míček.
Související
-
Za tloušťku štítná žláza většinou nemůže, ale může způsobit řadu jiných potíží
Na světě trpí 200 milionů lidí poruchou štítné žlázy. To ovlivňuje kvalitu jejich života, ale polovina z nich o onemocnění vůbec neví. Neléčená nemoc může končit i smrtí.
-
Problémy se štítnou žlázou někdy vedou až k operaci. Pro chirurga je to delikátní záležitost
Štítná žláza produkuje hormony zodpovědné za náš růst a vývoj, za celkový metabolismus a hospodaření s vápníkem, proto je pro nás důležitá od narození až do konce života.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová