V Táboře mohli lidé sledovat pečení chlebových dalamánků a placek v peci na dřevo

19. duben 2021 08:29
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pečení chleba v Tismenickém údolí v Táboře

Premiérové pečení dalamánků a placek mohli o víkendu zažít lidé v Táboře. Zájem o gastronomický zážitek trochu poznamenalo chladné počasí, ale do areálu mezinárodního kulturního centra CESTA v Tismenickém údolí v průběhu dne přesto zavítalo několik desítek lidí.

Dorazili i Anna s Václavem. „Naše dnešní dopoledne začalo tím, že jsme hned vyrazili sem na placku na snídani, protože rádi podpoříme takovou akci i v této době,“ řekla Anna. Dobroty si odnášela i domů.

Na přípravě chlebových placek se podílela Anna Vejvodová. „Je na ní pesto z divokých bylin, které nasbírala naše kamarádka, ricotta a vyzrálý sýr,“ popisovala.

Pečení chleba v Tismenickém údolí v Táboře

Přes otevřené okno mohli lidé vidět v akci pekařského mistra Luďka Dolejšího, který sázel pečivo do pece. „Mám tam chlebové placky a dalamánky s fenyklem a solí, pak tam půjdou zase další placky,“ ukazoval.

V peci v Tismenickém údolí v Táboře pekl poprvé. „Zatím se s ní seznamuji. V takovéhle peci na dřevo jsem pekl jenom v Praze, když jsme si ji postavili, a od té doby jsem zhýčkaný elektrickými pecemi, takže se znova učím péct se dřevem, ale vypadá to dobře,“ komentoval.

Lidí, kteří dorazili, ocenili nejen přesah akce do světa lokální gastronomie, ale i do oblasti sociální. Za dodržení epidemických nařízení se totiž mohli na čerstvém vzduchu, byť krátce a chráněni respirátory, potkat i se svými známými.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio

Související