V Táboře končí oprava plaveckého stadionu. Bude dražší a potrvá déle
Nové wellness na ploše 400 metrů čtverečních vzniká v Táboře. Jedná se o součást rekonstrukce plaveckého stadionu. Stavební práce za 126 milionů korun se chýlí k závěru.
„V samotném jádru wellness bude velký whirpoolový bazén a relaxační bazén, v další části potom zážitkové sprchy, které jsou masážní a také tvoří mlhu. Je to velmi moderní záležitost,“ připomíná jednatel Tělovýchovných zařízení města Tábor Jan Benda.
Následuje ledová studna a teplé procesy. „Jsou tu dvě parní komory, jedna je s bylinnou, druhá se solnou párou, a pak suché sauny. Ty jsou dvě, budou mít rozdílné teploty. Nakonec je tady i infrasauna, která je daleko šetrnější než standartní sauny,“ dodává Jan Benda.
Návštěvníci budou moci využívat i dvě odpočívárny, jedna bude s hudbou, druhá tichá. K dispozici budou mít také prostornou terasu na střeše plaveckého stadionu, ze které je krásný výhled na krajinu s údolní nádrží Jordán.
Součástí přestavby je dětský svět se třemi bazény, nové jsou i společné šatny se sprchami nebo mokrý a suchý bufet.
Otevření nového plaveckého stadionu má podle starosty Štěpána Pavlíka kvůli nečekaným komplikacím celkem pět měsíců zpoždění. „V železobetonovém skeletu se stýkají vertikální sloupy a horizontální průvlaky, ty jsou různě na sebe navařovány a ty technologie můžou vykazovat vady, na které přijde dodavatel ve chvíli, kdy se k tomu spoji dostane. To se tu objevilo, musely se udělat určité výztuže,“ vysvětlil.
Stavební práce skončí ještě tento měsíc, pak má následovat testovací provoz. Oficiální otevření plaveckého stadionu pro veřejnost bude v pátek 1. února.
Související
-
Opravený bazén ve Volarech čeká nápor. Jako jediný na Prachaticku zůstane v zimě otevřený
Ve Volarech otevřeli plavecký bazén, který město opravilo za zhruba 20 miliónů. Aareál teď čeká zatěžkávací zkouška. V zimě bude totiž v provozu jako jediný na Prachaticku.
-
Na jihu Čech mají vzniknout nové plavecké stadiony s wellness centry
Klasické bazény už lidem nestačí. I Jihočeši míří za zábavou do akvaparků třeba v rakouském Gmündu nebo v německém Bad Füssingu. V kraji totiž žádný vodní svět není.
-
Křižíkova elektrárna v Táboře už nechátrá. Město do záchrany technické památky investuje miliony
V Táboře se pustili do záchrany Křižíkovy elektrárny. Ta před 115 lety sloužila k výrobě proudu pro první elektrifikovanou trať v Čechách, která spojila Tábor s Bechyní.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
České skiareály se vyrovnají Alpám. Benefitem je dostupnost i lépe upravené tratě, říká šéf asociace
-
Zelenskyj naznačil ochotu ukončit válku za členství v NATO. Okupované území by bylo z dohody vyňato
-
Německo se bude zbavovat roušek a respirátorů. Skladování ho každý měsíc stojí 30 milionů korun
-
Větrné elektrárny ať jsou na celé jižní Moravě. Krajině to neuškodí, navrhuje šéf Fakt o klimatu