Úspěšné polské filmy bude promítat kino Svět v Táboře

12. září 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy diváci v kině, ilustrační foto

Na podzim se ve vybraných kinech uskuteční třetí ročník projektu Made in Poland. Smyslem je představit polské filmy, které sbírají v poslední dekádě ceny na filmových festivalech. Vyznačují se neotřelými tématy a zpracováním obstojí ve srovnání s nejvýznamnějšími díly evropské produkce.

V jižních Čechách se k projektu připojilo jediné kino, a to kino Svět v Táboře. Na co se můžete do města nad Jordánem přijet podívat, poví filmový publicista Luboš Dvořák v kulturním magazínu Kavárna.

Dále pořad přináší rozhovor s houslistou Pavlem Šporclem, který natočil nové album Paganiniana a vyráží na turné, představí audioknihu Bez těla a pozve na podzimní sezonu v Divadle Oskara Nedbala v Táboře.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.