Příběh Romea a Julie, který se ale odehraje v domově seniorů, představí balet Jihočeského divadla

28. duben 2024

Lukáš Slavický tančil v Národním divadle, pak šestnáct let působil v bavorském státním baletu v Mnichově. V roce 2016 přijal nabídku stát se šéfem baletu Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Soubor pod jeho vedením připravuje další premiéru.

Balet Jihočeského divadla uvede představení s názvem Julie a Romeo, jedná se o neobvyklé pojetí slavného milostného příběhu. „Choreografové a režisér se rozhodli uchopit tento příběh vskutku netradičně, protože ho zasadili do prostředí domova seniorů. Otočili název a celé drama se odehrává během silvestrovské oslavy,“ nastiňuje Lukáš Slavický.

Kulisou slavného dramatu se tak stane společenská místnost domova pro seniory. „A je tam ještě jedna pointa, kterou nechci předem prozrazovat. Ta přijde úplně na závěr a myslím, že to pro všechny bude docela zajímavé překvapení,“ láká na představení šéf baletu.

Celý rozhovor se šéfem baletu Jihočeského divadla Lukášem Slavickým o uplynulé sezoně i nadcházející sezoně na otáčivém hledišti a také o vlastních snech si poslechněte v kulturním magazínu Kavárna.

Spustit audio

Související