Učitelé třeboňského gymnázia vymýšlí, jak co nejlépe předávat poznatky žákům po internetu
Ve školních lavicích kvůli pandemii koronaviru nikdo nesedí, před tabulí nikdo nestojí, přesto se třeboňští gymnazisté učí. Jen jde o méně obvyklý způsob on-line výuky na dálku.
Protože funguje teprve týden, učí se vzájemně žáci i učitelé. Pořád je co zlepšovat, pořád přicházejí nové nápady.
Různé aplikace ukazuje v počítači učitelka třeboňského gymnázia Ivana Kubínová, která vyučuje výpočetní techniku. „Žáci s těmito aplikacemi běžně pracují, takže by neměli mít problém s tímto druhem výuky,“ říká.
„Máme vytvořené skupiny pro jednotlivé třídy nebo třeba skupiny pro výuku jazyků. Učitel tam vloží zadání úkolů a zároveň i vidí, kdo úkol splnil, kdo si soubor otevřel,“ dodává učitelka, která také radí po telefonu kolegům, když mají s technikou potíže.
Čtěte také
Ředitelka školy Anna Kohoutová podle svých slov nabádala kolegy k tomu, aby udrželi pozornost žáků. „Sleduji, s jakými nádhernými nápady učitelé chodí, vymýšlí, jak co nejlépe pracovat on-line. Třeba kolegyně, která učí tělocvik, si připravuje fotografické koláže a posílá dětem návody na různá protahovací cvičení,“ popisuje.
Naprostá většina žáků gymnázia má podle ní k dispozici kvalitní vybavení a připojení na internet. „Zároveň ale musíme myslet i na ty, kteří internet nemají, a tak velmi sázíme na solidaritu žáků. Tvoříme skupiny, děláme mentory, aby si uměli i navzájem pomáhat,“ dodává.
I když tento způsob výuky posune dopředu nejen žáky, ale i učitelský sbor, všichni doufají, že se vše brzy vrátí do normálu.
Související
-
Škola za časů koronaviru. Žáci se schází ve virtuální třídě, natrvalo by ale tento režim nechtěli
Všechny školy zejí prázdnotou, vláda je uzavřela, aby zpomalila šíření nákazy koronavirem. To ale neznamená, že se žáci neučí. Moderní technologie umožnují výuku na dálku.
-
Prachatičáci si pomáhají vzájemně. Dobrovolníci z iniciativy šijí roušky a zajišťují nákupy
Koronavirová pandemie, mimořádný stav a omezení pohybu probudily v Češích obrovskou vlnu solidarity. A také ukázaly pověstnou vynalézavost českého národa.
-
Vědci pomůžou budějovické nemocnici s testováním koronaviru. Můžou zajistit sto analýz denně
Jihočeští vědci začali diagnostikovat zkušební vzorky na přítomnost koronaviru. Povolil jim to Státní zdravotní ústav. První odběry jim dodala českobudějovická nemocnice.
Nejnovější zprávy
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Registr vyřazených dárců spermií a vajíček se zatím nespustil. Novela s ním přitom počítala už od října
-
‚Není člověk, který by v Rusku nenašel práci.‘ Nejmenší nezaměstnanost ale přináší problémy
-
Letiště Václava Havla kvůli ledovce na čtyři hodiny zastavilo provoz. Pomalu ho obnovuje
-
Evelina Merová, František Hýbl, Věra Nováková. Vzpomínka na ty, kteří nás v roce 2024 opustili