Svůj nejdražší projekt spustila budějovická nemocnice, přestavuje pavilon chirurgie a ARO

22. listopad 2019 19:24

Nemocnice České Budějovice zahájila modernizaci pavilonu chirurgie a ARO. Stavební práce budou stát jednu miliardu korun a potrvají 900 dnů, tedy do jara 2022. Jedná se o největší investici v historii nemocnice.

„Součástí této stavby je vybudování dvanácti operačních sálů a vznikne zcela nová centrální sterilizace. Dále bude stavba zahrnovat vybudování dospávacího pokoje s 22 lůžky, jednotky intenzivní péče s 16 lůžky a čtyř lůžkových stanic s celkovou kapacitou 126 lůžek,“ vyjmenovává předseda představenstva Michal Šnorek.

Přestavbu a přístavbu chirurgie a ARO bude z velké části financovat nemocnice z vlastních peněz. Podle hejtmanky Ivany Stráské přispěje i Jihočeský kraj.

„Projekt je takovým srdcem celé přestavby a restrukturalizace českobudějovické nemocnice, je to nejdražší část celé investice a dojde asi k největším změnám v systému a organizaci práce. Při plánování se uvažovalo, jak budou sály využity, jak to efektivně udělat, což považuji za nejdůležitější,“ dodává hejtmanka.

Čtěte také

Vedení nemocnice upozorňuje, že si stavební práce vyžádají nutná přechodná omezení. „Dotkne se to pohybu osob i vozidel v pavilonu CH a bezprostřední blízkosti, přinese to také zvýšenou hlukovou zátěž,“ říká Michal Šnorek.

„Budeme pacienty informovat a žádat o toleranci. Cílem všech úprav je zvýšit komfort a kvalitu poskytované péče a zlepšit pracovní prostředí pro naše zaměstnance. Jednotlivé části a provozy budou průběžně přestěhovány na různá místa, některé poběží bez omezení,“ doplnil.

Nemocnice České Budějovice je největším zaměstnavatelem v regionu, pracuje v ní více než 2800 lidí, ročně se tu uskuteční 28 tisíc operací.

autor: Jan Kopřiva
Spustit audio

Související