Své písně plné osobitého humoru zahrál v sále budějovického rozhlasu Jiří Schmitzer

20. listopad 2019

Jiří Schmitzer před několika týdny oslavil své 70. narozeniny. Tento vynikající český filmový a divadelní herec si získal velkou popularitu také svými koncerty, recitály s kytarou a vlastními písněmi.

Sám o své hudbě mluví jako o acoustic-punku, ale berme to s mírnou nadsázkou, protože díky své nezařaditelnosti na jeho koncerty chodí jak rockeři, tak milovníci folku či divadelní příznivci.

Některé jeho písně již doslova zlidověly, rozesmějí, potěší i vylepší náladu, například Hrdlo prdlo, Bynďa, Japonec, Když se zeptáš němého nebo Máte na to... Skladby vyšly na albech Recitál, Šílenec, Bouda a Sbírka kiksů.

Jednotlivé písničky propojuje Jiří Schmitzer průvodním slovem s kouzlem a osobitým humorem. Tak tomu bylo i při jeho vystoupení ve středu 20. listopadu ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice. Tak pokud někdo cítil listopadový podzimní splín, mohl se ho snadno zbavit u Tří lvů.

Záznam z vystoupení Jiřího Schmitzera si zájemci budou moci poslechnout v pořadu Koncertní ozvěny od Tří lvů, který vysílá Český rozhlas České Budějovice každou sobotu od 18 hodin.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.