Vítězové přehlídky Houpací kůň zahráli u Tří lvů už podesáté. Vystoupily kapely Terrakota a Jananas

6. listopad 2019

Houpací kůň se rozhoupal ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice už podesáté. Tradiční podzimní koncert představuje vítěze soutěžní přehlídky, která je součástí festivalu Okolo Třeboně.

Letos na základě hlasování publika u altánku třeboňského parku na sklonku června zvítězila  skupina Terrakota, která se pojmenovala podle druhu keramiky a provozuje akustický folk.

Pražská Terrakota existuje teprve třetím rokem, ale sestává z více než poloviny z muzikantsky i lidsky velmi zkušených mužů –  ze zpěváka a kytaristy Radka Foxe Kučery, zpěváka, kytaristy a hráče na foukací harmoniku Oldřicha Dolejše a basisty Emila Pinďi Makala, které doplňují zřetelně mladší zpěvačka a flétnistka Karolína Skalníková a perkusista Jakub Machač.

Dobrou zvyklostí koncertu Houpací kůň u Tří lvů je v posledních letech přítomnost  významného a zajímavého hosta večera. Po zpívajícím advokátovi Ivu Jahelkovi, který bavil zhudebněnými soudničkami publikum před dvěma roky, a známém písničkáři Slávku Janouškovi, který přijel vloni do Českého rozhlasu České Budějovice, přijala tuto čestnou a pěknou roli oblíbená čtyřčlenná nefolková skupina Jananas.

Její nápaditě aranžované písničky s duchaplnými, vtipnými a jazykově vycizelovanými texty (především z výborných alb Jananas a To samo) zaujaly posluchače v hodinovém koncertním bloku. Mimochodem, kapela Jananas usilovala o přízeň poroty v přehlídce Houpací kůň v Třeboni před dlouhými jedenácti lety.

Záznam z koncertu Houpací kůň u Tří lvůodvysílá Český rozhlas České Budějovice v rámci pořadu Koncertní ozvěny od Tří lvů, který je na programu každou sobotu od 18:30 hodin.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.