Vítězové přehlídky Houpací kůň zahráli u Tří lvů už podesáté. Vystoupily kapely Terrakota a Jananas

6. listopad 2019

Houpací kůň se rozhoupal ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice už podesáté. Tradiční podzimní koncert představuje vítěze soutěžní přehlídky, která je součástí festivalu Okolo Třeboně.

Letos na základě hlasování publika u altánku třeboňského parku na sklonku června zvítězila  skupina Terrakota, která se pojmenovala podle druhu keramiky a provozuje akustický folk.

Pražská Terrakota existuje teprve třetím rokem, ale sestává z více než poloviny z muzikantsky i lidsky velmi zkušených mužů –  ze zpěváka a kytaristy Radka Foxe Kučery, zpěváka, kytaristy a hráče na foukací harmoniku Oldřicha Dolejše a basisty Emila Pinďi Makala, které doplňují zřetelně mladší zpěvačka a flétnistka Karolína Skalníková a perkusista Jakub Machač.

Dobrou zvyklostí koncertu Houpací kůň u Tří lvů je v posledních letech přítomnost  významného a zajímavého hosta večera. Po zpívajícím advokátovi Ivu Jahelkovi, který bavil zhudebněnými soudničkami publikum před dvěma roky, a známém písničkáři Slávku Janouškovi, který přijel vloni do Českého rozhlasu České Budějovice, přijala tuto čestnou a pěknou roli oblíbená čtyřčlenná nefolková skupina Jananas.

Její nápaditě aranžované písničky s duchaplnými, vtipnými a jazykově vycizelovanými texty (především z výborných alb Jananas a To samo) zaujaly posluchače v hodinovém koncertním bloku. Mimochodem, kapela Jananas usilovala o přízeň poroty v přehlídce Houpací kůň v Třeboni před dlouhými jedenácti lety.

Záznam z koncertu Houpací kůň u Tří lvůodvysílá Český rozhlas České Budějovice v rámci pořadu Koncertní ozvěny od Tří lvů, který je na programu každou sobotu od 18:30 hodin.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser