Stálí zákazníci, větší nákupy. Pojízdné prodejny své místo neztratily

23. březen 2021 12:34
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bohumil Pidrman, provozovatel pojízdné prodejny

Pro mnoho lidí na hranicích okresů se obchody značně vzdálily, protože nesmí za nákupy jezdit kvůli vládním nařízením tam, kam to mají nejblíž.

Hlavně ti starší spoléhají hlavně na pojízdné prodejny. Ani ty se ale často nevyhnou policejním kontrolám.

Pojízdná prodejna

Čtěte také

Na návsi se ozve troubení a z domů vybíhají lidé s nákupními taškami. Pro mnohé obyvatele odlehlejších obcí na hranicích okresů je teď kvůli koronavirovým restrikcím pojízdná prodejna jedinou možností, jak si opatřit základní životní potřeby.

Jedna taková dodávka brázdí také venkovskou oblast na pomezí Vysočiny a Jihočeského kraje. „Chtěla bych mléko, koláče. Koláče nemám, mám tady záviny, špičky a mazance,“ říká provozovatel pojízdné prodejny z Dačic Bohumil Pidrman své zákaznici na návsi v Myslůvce na okraji Jihlavska.

„Když teď nemůžeme nikam do města, já ale stejně nikam nechodím. Ještě tady vidím margaríny, jsou dobrý? Já si vezmu,“ říká u pultu paní Marcela.

Stálí zákazníci, větší nákupy

V této době toho prodám víc, než bylo dříve zvykem, potvrzuje majitel pojízdné prodejny. „Jsou to stálí zákazníci, ale dělají větší nákupy. Jsme tady na rozhraní několika okresů, z některých vesnic je to blíž do toho města v jiném okrese. Kvůli tomu nesmyslnýmu zákazu musí lidi jezdit do jiného města, než jsou zvyklí.“

Ani pojízdná prodejna se nevyhne policejní kontrole. „Přejíždím hranice okresu i kraje, zastaví mě, chtějí vidět ten papír, kolikrát ani ne.“

autoři: Milan Soldán , mik
Spustit audio