Slavnostní výlov rybníka Rožmberk je zrušený. Bude bez doprovodného programu

15. září 2020 09:59

Největší český rybník vyloví rybáři namísto o víkendu v pracovních dnech. Podle sdělení předsedy představenstva Rybářství Třeboň Josefa Malechy naplánovalo letos Rybářství Třeboň podzimní výlovy, ale nepočítá s žádnými doprovodnými akcemi pro veřejnost.

„Cílem je zamezit velké návštěvě rybníků a snažíme se tím ochránit i naše zaměstnance. V minulosti jsme dělali podzimní výlov rybníku Rožmberk ve slavnostní verzi ve dnech pracovního volna, tak od toho jsme z důvodu covidové situace ustoupili. Nebudeme v letošním roce pořádat pro veřejnost žádné akce, které souvisí s našimi výlovy, a budeme lovit v běžném režimu," řekl Josef Malecha. Na slavnostní výlov rybníka Rožmberk jezdilo poslední roky 50 tisíc lidí.

Podzimní výlovy velkých rybníků na Třeboňsku:
Rožmberk: 12. - 15. říjen
Velký Tisý: 12. - 16. říjen
Ponědrážský: 12. - 14. říjen
Spolský velký: 19. a 20. říjen
Záblatský: 2. - 6. listopad
Svět: 16. - 19. listopad

Z podzimních výlovů čeká Rybářství Třeboň výnos 2100 tun tržních ryb a 300 tun vedlejších ryb.

Ryby z podzimních výlovů si budou moci lidé koupit na sádkách. Na hrázích rybníků bude fungovat stánkový prodej.

„Tím, že jsme zrušili doprovodné akce, se snažíme omezit kontakt našich zaměstnanců se širší veřejností," dodává Josef Malecha.

Výlov největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů potrvá od 12. do 15. října. Poslední roky z něj rybáři získali 150 tun tržních ryb.

V říjnu ještě třeboňští rybáři vyloví rybníky Velký Tisý, rybníky Ponědrážský či Spolský, v listopadu pak rybníky Záblatský a Svět.

Čtěte také

Rybník Rožmberk loví rybáři každoročně od roku 2012, předtím to dělali ob rok, střídavě lovili Rožmberk a rybník Dvořiště. Jeho zázemí ale už nestačilo zájmu lidí. Teď loví Dvořiště jednou za dva roky. Rybářství Třeboň je největší producent sladkovodních ryb v Evropě.

autor: Zdeněk Zajíček | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související