Slávek Janoušek a jeho přátelé v Českém rozhlase České Budějovice - 1. část

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Úvodní koncert nového ročníku Houpacího koně. Jako host vystoupil Slávek Janoušek

Slávek patřil k písničkářům, kteří připravovali svými koncerty cestu k listopadu 1989. Jeho debutové, dvaatřicet roků staré album Kdo to zavinil se strhující protestní titulní písničkou náleží k tomu nejlepšímu z českého písničkářství dodnes! Koncertní ozvěny připravil Jiří Kasal.

Osmapadesátiletý Slávek Janoušek je vystudovaným pedagog. Narodil se a vyrůstal v Ústí nad Orlicí, ale již dlouhá léta spojen je především s Brnem.

Součástí jeho hudební kariéry byla i například těsná spolupráce s Vlastou Redlem a Samsonem Lenkem v triu, čehož důkazem bylo i českobudějovické rozhlasové vystoupení společně s kytaristou Lubošem Vondrákem, s nímž kdysi dávno vyhrál interpretační Portu, a pozoruhodným zpěvákem, kytaristou a hráčem na foukací harmoniku Láďou Zítkou.

autoři: Český rozhlas České Budějovice , Zdeněk Zajíček | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.