Písničky s hlasem zpěváka Karla Hály nebo herce Josefa Beyvla a další dechovky v aktuálních souvislostech

13. červenec 2023

Nejen festival Kubešova Soběslav, ale i pozvánky na mnoho dalších akcí naplní pořad Dechovkovinky. Zazpívá v nich také čerstvý šedesátník Petr Török (bývalý kapelník Keramičky), dále uslyšíte zpěváka Karla Hálu a herce Josefa Beyvla, jejichž výročí úmrtí si v těchto dnech připomínáme. Vzpomeneme též na hudebního skladatele Zdeňka Lišku, od jehož odchodu nás dělí 40 let.

V pořadu zahrají Pražská kapela Petra Finka, Keramička, Česká Švitorka, Muzikanti z jižních Čech, Úhlavanka a Veselka. Pozorný poslech Dechovkovinek vám doporučuje Zdeněk Voráč.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.