Neokázalost a rodinná atmosféra. To táhne diváky i hvězdy na Slavonice Fest

5. srpen 2017
Koncerty Slavonice Festu se konají ve stodole v Maříži

Když už mají dost filmů nebo muziky, sednou na kolo a jedou se vykoupat do rybníka. Návštěvníci letního festivalu ve Slavonicích mají výhodu, že příroda a promítací sály jsou u sebe hodně blízko. A v malém jihočeském městě k sobě mají blízko i hosté a účastníci Slavonice Festu.

Jana s Martinem se vrací opakovaně. „Jsme tady od prvního ročníku, takže letos počtvrté. Táhne nás sem ta atmosféra, super parta, výborná společnost, filmy, muzika, prostě všechno,“ říká Jana.

Martin oceňuje, že ve Slavonicích potkává samé příjemné lidi. Mezi jednotlivými promítacími sály a scénami se s přítelkyní přepravuje na kole. „To je nejjednodušší a nejspolehlivější prostředek,“ komentuje.

Mezi stálé návštěvníky festivalu patří také Martina a Radek. „Je to tu rok od roku lepší. Nejvíc se nám líbí, že tady lidé mají k sobě blízko. Nedělají se nějaké velké rozdíly mezi hvězdami a normálními lidmi. Přestože máme pásky VIP, tak je to kvůli zaplacené vstupence a ne kvůli tomu, že jsme nějaké velmi významné osoby. Myslím si, že to je takový komunitní, skoro bych řekl kultovní, festival,“ chválí Radek.

Spokojená ve Slavonicích je i herečka Táňa Vilhelmová. „Slavonice Fest je úplně výjimečný a specifický tím, že je opravdu svobodný, uvolněný. Myslím, že všichni lidé, kteří nemají moc rádi naškrobenou atmosféru, se tady budou cítit skvěle,“ říká.

Její slova potvrzuje herec a zpěvák Vojta Dyk. „Je to krásný festival a je sympatické to, že v době festivalu jsou Slavonice taková velká rodina,“ doplňuje.

Koncerty ve stodole v Maříži
  • Životní styl
  • Publicistika