Navarová & Gutiérrez & KOA – Skleněná vrba (1999)

10. listopad 2021

Zuzana Navarová zamířila za svou oblíbenou latinou (tedy muzikou postavenou na karibských rytmech) už jako sólistka, byť obklopená novými spoluhráči, které si k sobě vybrala po odchodu z Nerezu.

Na první sólové album Caribe z roku 1992 navázalo koncertování s příležitostným seskupením Caribe Jazz Quintet. A na konci roku 1994 začala spolupracovat s kolumbijským písničkářem a kytaristou Ivánem Gutiérrezem.

Tento moment v její kariéře zachycuje i album Skleněná vrba, na němž se znovu vrátila coby autorka, napsala polovinu písní. Na rozdíl od kompletně španělské desky Tres (poskládané ze zpěvaččiných oblíbených kubánských písniček) se zde mísí čeština se španělštinou a také geograficky více hudebních vlivů.

autor: Martin Schuster | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová