Naši fanoušci patří mezi nejlepší v republice, chválí hokejista Motoru Jiří Novotný

23. květen 2022

Hokejisté českobudějovického Motoru už dávnou doslavili zisk extraligových bronzových medailí, část týmu začala znovu trénovat a někteří bilancují. Byli jsme s mikrofonem u toho, když hráči i členové vedení klubu posílali vzkazy fanouškům.

Kapacita Budvar arény je 6421 diváků. V sezoně bylo na zápasy českobudějovického Motoru často vyprodáno. Vnímal to i brankář Dominik Hrachovina „Atmosféra v Budějovicích byla nádherná. Nás to hnalo každý večer dopředu a jsme moc rádi, že lidé nás celou dobu podporovali,“ řekl.

Speciálně vnímal podporu fanoušků jeden z nejzkušenějších hráčů, Jiří Novotný. Každý zápas prožíval tak, jako by to byl jeho poslední v kariéře. „Vnímali jsme od začátku, že je tu obrovská podpora. Máme jedny z nejlepších fanoušků v republice a za to jim děkujeme,“ dodal.

Prezident Motoru Roman Turek označil podporu fanoušků za důležitou i z hlediska rozpočtu. Generální manažer klubu Stanislav Bednařík připomněl, že se vše vyvíjelo postupně. „Před devíti lety, když jsem v klubu začínal, jsme měli průměrnou návštěvnost kolem třech a půl tisíce. Od té doby jsme se dostali podstatně dál, i když poslední roky se těžko hodnotí, protože je do značné míry hatil covid,“ uvedl.

Extraligová sezona 2022/23 začne pro Motor České Budějovice v pátek 16. září utkáním v Třinci. První domácí zápas v Budvar aréně odehrají hokejisté v neděli 18. září proti brněnské Kometě.

autor: Kamil Jáša
Spustit audio

Související