Na příměstském táboře v Nové Bystřici si děti samy vaří

17. červenec 2018 15:22

Každé druhé dítě v Česku se letos podle průzkumu České rady mládeže zúčastní nějakého tábora. Téměř pětina dětí bude chodit na příměstské tábory, které nabízejí i organizace v Jihočeském kraji.

Například příměstského tábora v Rodinném centru v Nové Bystřici, který je určený pro malé kuchaře, se účastní celkem jedenáct dětí ve věku od šesti do dvanácti let.

Každý den si děti připravují oběd a také dvě malé svačiny. Jaké jídlo se bude vařit, rozhodnou samy. V den návštěvy reportérky Českého rozhlasu byly na menu palačinky.

Kuchyně na letních táborech jsou pod přísným dohledem hygieniků

Dobrodružný i tradiční tábor Severáčku

Krajští hygienici se teď zaměřují na kontroly letních táborů. A mají dost práce, protože do jižních Čech přijede na letní tábor nejvíc dětí z celé republiky. Celkem se jich tu má během prázdnin vystřídat asi 37 tisíc.

Během kuchařského tábora si také děti samy nakupují, pro některé je to vůbec poprvé v životě. „Podle zkušeností, které máme z kuchařských táborů z předchozích let, na to děti vzpomínají a jsou za to rády. Je to něco jiného, než když nakupují s maminkou, jdou ve skupině, tak je to pro ně jednodušší, protože se vzájemně kontrolují a je to pro ně zkušenost,“ vysvětluje vedoucí tábora Lenka Březinová.

Rodinné centrum v Nové Bystřici pořádá o letních prázdninách tři příměstské tábory, další nabízí i během školního roku, třeba o jarních prázdninách.

Příměstský tábor pro malé kuchaře v Nové Bystřici
Spustit audio

Související