Děti na táboře u Benešova nad Černou prožívají prázdniny ve stylu fantasy

12. červenec 2017
Táborníci u Benešova nad Černou prožívají o prázdninách dobrodružství inspirovaná fantasy světem Warcraft

Letní tábory už dnes často nejsou jen záležitostí klasických dovedností. Děti hrají nejrůznější tematické hry, například na motivy seriálu MASH, pevnosti Boyard nebo počítačových her a filmu Warcraft.

Jeden takový tábor je u Benešova nad Černou, kde děti bydlí ve stanech s podsadou a musejí dodržovat režim, ale kromě toho zažijí hodně dobrodružství inspirovaných světem Warcraft.

Na denním programu jsou tak akční souboje, kdy se zápasí třeba mečem vyrobeným z vodovodních plastových trubek. „Děti teď hrají za orky, to jsou postavy z fantasy světa, a snaží se dobývat lidská města. Vedoucí hrají lidi a snaží se bránit,“ vysvětluje jeden z vedoucích.

Tyto akční souboje jsou ale zatím jen takovým tréninkem. Tábor oddílu Toulavý vítr totiž skončí vrcholnou finálovou bitvou, která všechno rozhodne.

Děti se do té doby také musí naučit různé dovednosti nutné k přežití v přírodě. „To hlavní je naučit se postarat se sám o sebe, být v suchu a trefit zpátky domů,“ připomíná vedoucí. Mezi tábornické dovednosti dále patří třeba štípání dřeva a příprava ohně.

Mobilní telefony a další moderní přístroje nemají ve stanech místo. „Vedoucí řekli, že bychom mohli být alespoň dva týdny bez mobilu a elektroniky. To určitě vydržíme, je to zábava,“ komentuje mladá tábornice.

Táborníci u Benešova nad Černou prožívají o prázdninách dobrodružství inspirovaná fantasy světem Warcraft