Na nebi a ve vodě. Ivana Brázdová vystavuje v budějovickém rozhlase své plastické obrazy

6. září 2023

Velkoformátové plastické obrazy s 3D efektem zaplnily galerii Českého rozhlasu České Budějovice v ulici U Tří lvů. Jejich autorkou je místní malířka Ivana Brázdová.

Základem stylu malby Ivany Brázdové je podle jejích slov kombinace olejových barev, akrylu, spreje, pigmentů a pryskyřice.

„Chci představit novou techniku, což je částečné zalévání obrazů s mořskou tématikou do pryskyřice,“ popsala malířka při instalaci výstavy. „Chtěla jsem vytvořit určitou autentičnost vodního prvku,“ dodala.

Na obrazech ale nezachycuje pouze mořský svět. K vidění jsou i motivy hvězd, planet a galaxií.

Díla Ivany Brádové zůstanou v budově Českého rozhlasu České Budějovice do 3. října. Výstava je volně přístupná každý všední den od 9 do 17 hodin.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.