Mirka Nezvalová: Rychlokurs balení

Mikrofon, studio, zvuk (ilustrační foto)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mikrofon, studio, zvuk (ilustrační foto)

Zažívám to každoročně v tomto předvánočním období. Zatímco moje kamarádky řeší, kolik druhů cukroví musí stihnout napéct, kolik že oken k umytí jim ještě zbývá a kde je potřeba zasáhnout celou škálou čisticích prostředků, já zůstávám naprosto klidná.

Před pár lety jsem si totiž řekla, že to budu dělat jinak. Okna myju ve svitu jarního sluníčka, generální úklid teď v naší už jen dvoučlenné domácnosti neřeším a vánoční cukroví pečou dcery, které nám vždycky nějaké dají do krabičky.

Stres mě začíná pohlcovat až ve chvíli, kdy dojde na balení vánočních dárků. Ano, jasně, obrázek ozdobeného stromku v popředí s obrovskou hromadou do pestrobarevných papírů zahalených krabic doplněných složitými mašličkami je jistojistě symbolem sváteční pohody Štědrého večera.

Jsem v mnoha ohledech šikovná holka, ale když přijde na práci s papírem, izolepou a dalšími nutnými přísadami, mám co dělat, abych nezabalila i sama sebe.

Myslela jsem si naivně, že tím pravým šalamounským řešením jsou dárkové tašky. Jenže to jsem u svých čtyř vnoučat pěkně narazila. Klidně by všichni oželeli smaženého kapra i slavnostní salát, ale zvuk trhání papíru při rozbalování, který v sobě podle nich skrývá to správné adrenalinové štědrovečerní napětí, nikdy. Jejich poznámky, že je tam zase víc izolepy než papíru, už dávno ignoruji.

Ale letos na vás, milé dětičky, vyzraju. Vygooglila jsem si nespočet tipů na balení a to by bylo, abych tento počítačový rychlokurs nezúročila. Otázkou ale zůstává, jestli při těch svých inovátorských pokusech a se svojí vyhlášenou nešikovností nebudu balit dárky ještě  na Tři krále.