Městu, co leží Černé věži u nohou, (i jeho Literární kavárně) složila poctu písničkářka Alena „Alishi“ Střelečková

„Když se narodíte s folkovým hlasem a cítěním, tak je vám houby platné, že jste celoživotní milovník big beatu a blues. A to se přesně stalo mně, proto má moje tvorba nejblíže k folku, ale s přesahy, kam až to hudba dovolí.“ Autorkou těch těchto slov je sympatická a interesantní písničkářka, zpěvačka a kytaristka oscilují mezi folkem, country a bluegrassem Alena „Alishi“ Střelečková.

I když jí život zavál jiným směrem, pocházející z Českých Budějovic a ostatně toto jihočeské město se  přímo zrcadlí ve dvou písničkách, které jsme pro vás vybrali z jejího vystoupení v českobudějovickém divadle U Kapličky letošního 22. dubna v rámci Večerů S.  Alena Střelečková má na svém kontě i minialba, přičemž to druhé s kapelou Mišmaš a také působení coby zpěvačka a kytaristka ve známé kapele Country Sisters. 

Prostřednictvím písniček Křídla mít, Cesty, po kterých se nespěchá, Volám do dávnověku, Literární kavárna, Městu, co leží Černé věži u nohou a Zůstáváš můžete vstoupit v Koncertních ozvěnách od Tří lvů do vábivého hudebně-slovesného světa Aleny „Alishi“ Střelečkové, a pokud se vám v něm bude líbit, máme pro vás dobrou zprávu.   

12. srpna si můžete poslechnout tuto velmi dobrou zpěvačku a kytaristku v rámci koncertu v českobudějovickém letním kině Háječek.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio