Komorní českobudějovický rozhlasový koncert Jitky Zelenkové měl příjemnou intimní atmosféru

„Jižní Čechy doslova miluju a zejména Třeboň a tamní lázně. Vždy se tam se těším a dostanu se tam po několika týdnech pobytu do formy.“ To jsou slova dlouhodobě oblíbené zpěvačky Jitky Zelenkové. 

A právě v malém výběru se v Koncertních ozvěnách od Tří lvů vrátíme o pět let zpátky k příjemnému českobudějovickému rozhlasovému koncertu Jitky Zelenkové doprovázené dvěma výbornými a bohatými zkušenostmi vybavenými instrumentalisty, pianistou Lvem Rybalkinem a kontrabasistou Františkem Rabou.

S oběma pány natočila Jitka Zelenková zatím své poslední studiové album, jež je postaveno na silných melodiích s prvky šansonu, popu i swingu a jazzu, a je vhodně vzhledem ke své náladě nazváno Intimity.

My se v širší hudební vzpomínce vrátíme k onomu květnovému komornímu vystoupení Jitky Zelenkové v Českém rozhlase Českých Budějovice v roce 2019 prostřednictvím písniček ze zmíněného alba Intimity: osvědčených standardů Noc a den, Měsíční řeka, ale třeba také zvláštního bonusu v podobě Michaelem Prostějovským otextované původně německé písničky  Illusionen  s českým názvem Možná poslední teď píseň zní.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio