Martina Boledovičová je majitelka úspěšného nakladatelství

8. červen 2019

Mirka Nezvalová si povídala s matkou čtyř dětí a majitelkou úspěšného nakladatelství Martinou Boledovičovou.

Žena, která si vždy dokázala jít za svými sny. Martina Boledovičová říká, že už si skoro všechny splnila. Kdysi totiž chtěla vydávat knížky a tak si založila nakladatelství. Dnes má na svém kontě už téměř stovku titulů.

Křest knihy Martiny Boledovičové Tradinář

Toužila po dětech – a rodina se rozrostla o čtyři. Snila také o tom, že jednou napíše i knihu o rodinných tradicích.  A Tradinář, jehož je spoluautorkou, už míří na knižní pulty. Tvrdí, že její jihočeské kořeny jsou pro ni pevnou vazbou s krajem, kam stále jezdí za rodinou. Je přesvědčená, že právě toto spojení jí dodávalo odvahu nebát se chodit nevyšlapanými cestičkami.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.