Lehce nasládlé čarování z darů podzimu

31. říjen 2023

Kulinář Petr Stupka ve svém pořadu naservíruje na několik způsobů upravenou červenou řepu, uvaří podle Dobromily Magdalény vydatnou kořínkovou polévku a přidá k tomu ovocné variace a dva vyzkoušené recepty na pečivo z ořechů. Kuchařské čarování totiž tentokrát bude lehce nasládlé z darů podzimu.

autor: Petr Stupka | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

  • Recepty s červenou řepou – salát, boršč, sladký chlebíček

    Červená řepa je kouzelná. Výrazně podporuje růst a obnovu buněk, odstraňuje jedovaté látky, omlazuje, chrání srdce. Jak ji využít v kuchyni? Inspirujte se u Petra Stupky.

  • Rožmberská rybí polévka

    Na výlovu rybníka Rožmberk vaří kulinář Petr Stupka pravidelně rybí polévku. Spokojení strávníci poté prosí o recept, a tak ho autor pořadu Kuchařské čarování nabízí.

  • Čokoládový chlebíček s řepou

    Červená řepa má spoustu blahodárných účinků na lidské zdraví. Byla by tedy obrovská škoda nevyužít ji v kuchyni. Hodí se i do sladkých dezertů. Zkuste recept Petra Stupky.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...