Krása, chuť, šťavnatost. Na Slavnostech plodů v Krtelích vybrali nejlepší jablko roku

21. říjen 2017

Putovní akcí jsou Slavnosti plodů. Stěhují se po obcích Chelčicko-Lhenického mikroregionu, letos je hostily Krtely na Prachaticku. Do sobotního programu se tu zapojil také Český rozhlas České Budějovice, který odvysílal přímý přenos.

Ke slavnostem patří ovocnářský jarmark a pěstitelské soutěže. „Volí se nejlepší jablko roku, dále nejlepší pekařský a cukrářský výrobek, nejlepší slivovice a nejlepší ostatní ovocný destilát,“ připomněl Václav Pasák, starosta obce Malovice, pod kterou Krtely spadají.

Kategorie nejlepší pekařský a cukrářský výrobek ovládla Pavlína Bártová z Mičovic. Porotu zaujala její jablečná buchta a také podzimní dortíčky. „To se udělá makový piškot, na to švestkový rozvar a pak vanilkový krém s povidly. Chutná to opravdu dobře,“ prozradila tajemství svých podzimních dortíčků.

Pavlína Bártová není v soutěži nováčkem, bodovala už v předchozích letech. Pečení ji podle jejích slov baví a na každý ročník se připravuje. „Sbírám recepty a odhaduji, co by mohlo chutnat. Řídím se vlastní chutí a také názorem rodiny,“ popsala.

Nejlepší jablko roku vypěstovala Hana Nováková. Úspěch měla s odrůdou rubinola. „Porota hodnotí vzhled, chuť, šťavnatost a celkovou konzistenci jablek. Nijak zvlášť se na to připravit nedá, prostě vybereme jablko, které se nám líbí,“ dodala obyvatelka Krtel, která se sadařením živí už asi dvacet let.

Slavnosti plodů s ovocnářským jarmarkem a pěstitelskými soutěžemi se letos uskutečnily v Krtelích

Mezi sadaře v regionu patří také Daniel Koberna. Ten vlastní necelých 19 hektarů sadů a ve své práci vidí budoucnost. „Sadařství člověka v pohodě uživí, pokud není vyloženě lempl,“ říká.

K tomu, aby jablka dlouho vydržela, je podle něj nutné začít už správným sklízením. „Když je natrháte špatně, uděláte omaky, u žlutých odrůd vzniknou hnědé fleky a pak to může hnít. Také je dobré mít jablka v mírně vlhkém sklepě, aby nevysychala, ideální teplota je asi pět stupňů,“ radí.

Nejlepší způsob uskladnění ovoce? Vyrobit pálenku

Existují ale i další možnosti, jak s ovocem naložit, třeba vyrobit pálenku. „My pálíme od roku 2005 ovoce, které se tady v regionu pěstuje. Můžete přivézt jakékoli ovoce v jakémkoli množství. Je to nejlepší způsob uskladnění,“ navrhuje Karel Gregora.

Ovocné sady jsou nedílnou součástí Chelčicka a Lhenicka. To bude podle Daniela Koberny určitě platit vždy, během let se ale mohou změnit druhy pěstovaného ovoce. „Jablka jsou hodně náročná na fyzickou práci, takže postupně mám v plánu jabloně utlumit a nasázet švestky a višně na mechanickou sklizeň. Už teď je problém s pracovní silou, a až to bude neúnosné, bude třeba ovoce zpracovávat průmyslově,“ vysvětluje.

Problém s nedostatkem pracovních sil v sadech vnímá i Petr Leber z ovocnářské unie. „Dřív jsme byli zvyklí, že na sklizeň přijely školní brigády, ale žáky to zase nebavilo a sklízeli v horší kvalitě. Dnes ovocnáři většinou mají své rodinné příslušníky a známé, kteří umí sklízet, a zatím to asi stačí. Existují i agentury, které dodávají pracovní síly, ale v letošním roce jsme se přesvědčili, že jejich kvalita není dobrá,“ doplnil.

Unie ovocnářů jižních a západních Čech je profesní organizací, která zastupuje ovocnáře od 90. let ve vztahu k státu, vládě a dalším institucím. V současné době sdružuje 570 subjektů, které hospodaří asi na 13 tisíci hektarech ovocných sadů.

Slavnosti plodů s ovocnářským jarmarkem se letos uskutečnily v Krtelích
Slavnosti plodů s ovocnářským jarmarkem se letos uskutečnily v Krtelích. Živě odsud vysílal Český rozhlas, hrála kapela Nezmaři
Slavnosti plodů s ovocnářským jarmarkem se letos uskutečnily v Krtelích, živě odsud vysílal Český rozhlas. Na snímku moderátor Zdeněk Zajíček a vítězka soutěží o nejlepší pekařský a cukrářský výrobek Pavlína Bártová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...