Koncert Jiřího Suchého a Jitky Molavcové s Orchestrem divadla Semafor
Nahrávka koncertu Jiřího Suchého a Jitky Molavcové s Orchestrem divadla Semafor v rozhlasovém studiovém sále z roku 2017.
Hudební večer ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice byl svátkem pro všechny příznivce divadla Semafor a dvou jeho legend - Jiřího Suchého a Jitky Molavcové. Oba se osobně představili ve velmi atraktivním písničkovém programu.
Ústřední dvojici v unikátní veřejné nahrávce na pódiu doprovodila kapela divadla Semafor pod vedením pianisty Jiřího Svobody. Nechyběly klasické hity výjimečné autorské dvojice Suchý-Šlitr jako Blues pro tebe, Klokočí, Tři tety a řada dalších, ale i novější písničky, například Kdykoliv kdekoliv s hudbou Michala Pavlíčka a textem Jiřího Suchého.
Herečka, muzikantka, spisovatelka, moderátorka a samozřejmě zpěvačka Jitka Molavcová má jižní Čechy velice ráda: „Vzpomínám si, jaké úspěchy jsme měli v Českých Budějovicích s Kyticí a jak nás obecenstvo vlídně přijalo. Také jsem v jižních Čechách točila s režisérem Vítkem Hrubínem, synem velkého českého básníka, televizní filmy, kde jsem s Michalem Tučným zpívala půvabné jihočeské lidové písničky Ty hvězdičko malá a Já, ubohá děvečka.“
„Miluju jihočeské rybníky a vůni tamních lesů. Jižní Čechy jsou pro mne zkrátka místo zaslíbené,“ dodává Jitka Molavcová.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Přijměte pozvání na úsměvný doušek moudré člověčiny.
František Novotný, moderátor


Setkání s Karlem Čapkem
Literární fikce, pokus přiblížit literární nadsázkou spisovatele, filozofa, ale hlavně člověka Karla Čapka trochu jinou formou.