Funny Fellows, Veselí chlapíci, ze Slovenska rozehřáli publikum milou hudební zábavou a skvělým výkonem

Humor, dobrá nálada, milá zábava a příjemná hudební nostalgie – to všechno a leccos navíc zahrnují koncerty old time bandu Funny Fellows. Veselí chlapíci ze Slovenska vám rozjasní den, i kdyby vás třeba trápily chmury a venku bylo ošklivo.

O tom se přesvědčili v míře opravdu vydatné posluchači a diváci 10. června roku 2015 ve studiovém sále Českého rozhlasu České Budějovice při koncertu sympatické pětičlenné kapely Funny Fellows.

Tu tehdy U Tří lvů tvořili klarinetista, tenorsaxofonista a zpěvák Marek Berky, akordeonista Pali Ivičič, bubeník Milan Ruček, hráč na suzafón Daniel Valášek a kapelník ovládající kornet, altofón, kontrabas a housle i zpěv Roman Féder, jenž se projevuje rovněž autorsky, zejména jako textař. A také disponuje mimořádnými moderátorskými schopnostmi.

Funny Fellows obepínají široké žánrové spektrum od věkovitých šlágrů přes starý swing až k písničkám Osvobozeného divadla. Rádi se k Funny Fellows v Koncertních ozvěnách od Tří lvů vracíme.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.