Když si slepice vyklovávají peří, znamená to, že jim něco chybí

10. červen 2021

Klování slepic je jedním z častých problémů, který řeší mnoho chovatelů. Peří je bohaté na bílkoviny. Jestliže se slepice vyklovávají, pak jim podle veterinářky Lucie Míkové něco chybí.

Je dobré tedy slepicím přidat do krmení vitamínové směsi a minerály. Problém můžou ale vyřešit i psí nebo kočičí granule. Zpestřením stravy je také zelená tráva.

Za vytrháváním peří může být ale i kanibalismus, ke kterému mají některé slepice sklony. Chovatelé by měli určitě nosnice prohlédnout, jestli nemají parazity čmelíky. U slepic se může vyskytnout i šikana.

O těchto problémech byla řeč ve veterinární poradně pořadu Máme rádi zvířata. Dalším tématem bylo onemocnění včel, vliv UV záření na zvířata nebo vytrhávání trsů trávy i s hlínou, ve kterém našli zálibu dva psi naší posluchačky. Celý pořad si poslechněte online.

autor: Jitka Cibulová Vokatá | zdroj:
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?