Jihočeští policisté dostali nová auta se speciálně upraveným interiérem

Nová vozidla dostali jihočeští policisté
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nová vozidla dostali jihočeští policisté

Policisté na jihu Čech mají 24 nových aut za více než 12 milionů korun. Vozidla jsou výkonnější a mají interiér přizpůsobený pro uložení speciální výzbroje.

„Speciální výbavou tohoto vozidla je trezor na dlouhé zbraně, nemá to každé policejní vozidlo, ale pouze vozidla takzvaných prvosledových hlídek,“ ukazuje mluvčí Milan Bajcura.

Dále mezi výbavu patří bezpečností rám, který se používá i při vytlačování jiných vozidel, které ujíždějí nebo ohrožují bezpečnost účastníků silničního provozu. „Toto vozidlo má silnější motor, takže dostupnost je i do vyšších horských terénů v rámci Jihočeského kraje,“ dodává Milan Bajcura.

Obnova policejního vozového parku by tímto skončit neměla. Potvrdil to i ministr vnitra Jan Hamáček. „Mně jde o to, abychom do toho konečně vnesli systém, aby to nebylo takovými nárazovými akcemi, ale abychom vozidla obměňovali průběžně,“ uvádí.

Policisté dostali auta ve třech provedeních. „Jsou pro prvosledové hlídky, ty poznáte podle rámů vepředu, potom jsou vozidla pro dopravní policii a běžný výkon služby. Prvosledové hlídky vozí tolik výbavy, balistické štíty, helmy, vesty, zastavovací pásy, že už i ta Octavia přestává stačit a přemýšlíme, zda by nebylo vhodné uvažovat o vozidle, které toho uveze víc, což už je kategorie SUV,“ dodává Jan Hamáček.

Jihočeští policisté dostanou do konce března ještě dvacet mikrobusů, které budou využívat pořádkové a cizinecké hlídky.

Spustit audio

Odebírat podcast

Související