Jihočeské nemocnice začnou omezovat neakutní péči

16. říjen 2020 13:37
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Nemocnice České Budějovice

Na svém jednání o tom rozhodl Krizový štáb Jihočeského kraje. Je totiž nutné připravit prostor pro stále narůstající počet pacientů s koronavirem. Situaci popisuje hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská z ČSSD.

„Jihočeské nemocnice mají zatím v této chvíli lůžka volná, ale protože se kapacita naplňuje, omezujeme zdravotní péči, protože těch lůžek, která jsou běžná, určitě dostatek nebude při tom tempu, jakým se zaplňují.“

Už na začátku týdne vydala zprávu o chystaném omezení služeb českobudějovická nemocnice.

Čtěte také

Podle sdělení mluvčí Ivy Novákové doposud fungovaly Jihočeské nemocnice ve víceméně běžném režimu, přestože počet hospitalizovaných pacientů s COVID-19 je několikanásobně vyšší než v jarních měsících. Na základě dosavadních zkušeností s léčbou pacientů s COVID-19 a modelací možných scénářů budoucího vývoje přistupují k částečnému omezení, respektive odložení, hospitalizací, operací a výkonů naplánovaných do konce října 2020, u kterých to je medicínsky bezpečné.

„S přiměřeným předstihem tak získáme rezervní kapacitu pro pacienty s COVID-19, kteří do nemocnic přijdou ve větším počtu v druhé polovině října. Na konci minulého týdne přistoupila k postupnému omezování plánovaných výkonů Nemocnice Tábor, a.s. a Nemocnice Písek, a.s.,“ uvedla předsedkyně holdingu Jihočeské nemocnice Zuzana Roithová.

„Nemocnice České Budějovice částečně omezí od tohoto týdne plánovanou péči na Chirurgickém, Urologickém, Gynekologickém, Kožním, Neurochirurgickém oddělení
a v Kardiocentru. Pacienty, kterých se omezení bude týkat, dopředu vyrozumí naši zaměstnanci telefonicky, SMS či emailem, stejně jako na jaře tohoto roku“, sdělil předseda představenstva Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.

„Zaměstnancům všech našich nemocnic děkujeme za skvělou spolupráci. Opět se v této nelehké době ukazuje, že pracovníci všech profesí tvoří bezva tým a následující období tak společně zvládneme. Jsme připraveni a víme, co musíme udělat dnes, za týden i na začátku listopadu,“ uzavírá MUDr. Roithová.

Spustit audio

Související