Kam a kdy se můžete vydat na covid test v Jihočeském kraji? Máme pro vás soupis všech míst

31. prosinec 2020 13:00

Každá okresní nemocnice v jižních Čechách má své odběrové místo, každá ale se svým specifickým režimem. Testuje se ale i jinde, než v nemocnicích. Odběrová místa jsou určená jak pro pacienty s žádankou od lékaře nebo hygieniků, ale také pro samoplátce. V současné době se mohou samoplátci nechat testovat v odběrových místech všech jihočeských nemocnic s výjimkou českobudějovické. Celkem je nyní v regionu 12 odběrných míst.

Testovací místa v jihočeských nemocnicích budou od pondělí 21. do středy 23. prosince otevřená od osmi do dvaadvaceti hodin. Tím se jejich kapacita zvýší na dvojnásobek.

Nemocnice České Budějovice

Odběrové místo pro indikované případy se nachází na parkovišti u hlavního vstupu do nemocnice a standardně je v provozu ve všední dny od 9 do 14 hodin.

Objednávkový systém najdete na https://www.nemcb.cz/.

Provedení odběrů bez předchozího objednání není možné. Nemocnice České Budějovice, a.s. i nadále provádí testování pouze u osob indikovaných KHS Jihočeského kraje nebo ošetřujícím lékařem.

(Nemocnice České Budějovice pozastavila od soboty 21. listopadu činnost odběrného místa, které se nachází v areálu Jihočeského letiště České Budějovice a.s. v Plané u Českých Budějovic.)

Nemocnice Český Krumlov

Odběrové místo se nachází v areálu nemocnice - pavilon J (v místě bývalé lékárny). Vjezd nebo vstup do areálu nemocnice k tomuto odběrovému místu je přes hlavní vchod nemocnice po vyznačené trase.

Čtěte také

Indikující lékař zadá elektronickou žádanku do aplikace UZIS. Potom je nutno informovat na e-mailovou adresu: odberovemisto@nemck.cz o odeslání žádanky UZIS. V této informaci musí být rodné číslo pacienta + telefonní kontakt na indikujícího lékaře. Jenom tak se daří žádanku dohledat. Jméno a příjmení v této informaci být nemusí.

Pacient bude telefonicky kontaktován zaměstnancem odběrového místa a objednán k odběru. Jiná možnost objednání t.č. neexistuje.

Fotografii místa a další důležité informace najdete zde:

http://www.nemckr.cz/index.php/cs/component/k2/item/240-slide-7

Nemocnice Jindřichův Hradec

Provozní doba odběrového místa:

Pondělí až pátek: 

8:00 – 13:00 hod

Objednávací doba na výtěry PCR:

Pondělí až pátek: 

8:00 – 13:00 hod

Tel: 728 230 031

Vzhledem k vývoji epidemiologické situace došlo od 21. 9. 2020 ke změně provozní doby odběrového místa v jindřichohradecké nemocnici.

Odběrové místo je určeno pro předem objednané pacienty a odběrový systém drive-in (pacienti přijíždějí autem a nevystupují).

(V pondělí 28. 9. 2020 je odběrové místo zavřené, odběry se neprovádí.)

Nemocnice Písek

Provozní doba: pouze na objednání (po telefonické domluvě).

Je určeno pacientům indikovaným praktickými lékaři, Zdravotní záchrannou službou, Krajskou hygienickou stanicí i samoplátcům.

Upozornění: Na vyšetření na Odběrové místo COVID-19 je nutno se předem objednat.

Kontaktní telefon:

+420 773 751 644.

Odběrové místo najdete v zadním traktu pavilonu bývalé mikrobiologie mimo areál nemocnice s dobrým přístupem. Směrování umožněno vertikálním i horizontálním značením.

U vchodu vyčkejte příchodu sestry, případně se zařaďte do fronty a dodržujte odstup dva metry od ostatních osob. Noste vždy roušku, nikdy ne samotný respirátor (ten má výdechový ventil, kterým ohrožujete okolí). Máte-li respirátor, pak přes něho mějte nasazenou roušku.

Výtěr se provádí na místě k tomu personálem určeném. Každý pacient po vyšetření obdrží informační leták s dalšími pokyny.

Nemocnice Tábor

Na test Covid-19 je nutné se objednat na určitý čas. Maximální denní limit počtu provedených vyšetření je v pracovních dnech stanoven na 80 testů/den, o víkendech 20 testů/den.

K vyšetření se objednávejte telefonicky na telefonním čísle 775 863 113. V rámci telefonické objednávky, bude zájemce objednán na konkrétní datum a čas. Pokud je tel. linka obsazená, zdravotník mluví s pacientem, který se dovolal před Vámi, zkoušejte spojení opakovaně. Prosíme o pochopení a trpělivost.

Zájemci o vyšetření, kteří přijdou do odběrového místa bez objednání, si musí na vyšetření počkat a budou vyšetřeni v nejbližší volný čas, ovšem s ohledem na maximální stanovenou denní kapacitu!

Telefonické objednaní je možné pouze v provozní době odběrového centra

Pondělí až pátek:  7:30 – 14:30 

Sobota, neděle 7:30 – 11:00

ROZŠÍŘENÍ PROVOZU ODBĚROVÉHO CENTRA před nemocnicí:

Pondělí až pátek:  8:00 – 14:30

Sobota, neděle 8:00 – 11:00

Nemocnice Prachatice

Testování nadále probíhá v odběrovém stanu v areálu Nemocnice Prachatice a to každý pracovní den dle harmonogramu objednávek. Toto místo je primárně určeno pro indikované pacienty praktickým lékařem nebo příslušnou hygienickou stanicí. V případě volných kapacit odběrů lze umožnit testování i samoplátcům.

Všechny doplňující informace prachatické nemocnice najdete zde:

https://www.nempt.cz/vsechny-informace-pro-pacienty-ke-covid-19-rozcestnik/

Nemocnice Strakonice

Přístup k odběrové místnosti je umožněn skrz tzv. technický vjezd do areálu nemocnice v ulici MUDr. Hradeckého. Odběrové místo i příchod k němu jsou označeny a nachází se ve vzdálenosti cca 80 m od tohoto vchodu. Vyšetření je provedeno pacientům, kterým jej doporučí lékař nebo krajská hygienická stanice.

Samoplátci

Odběr pro standardní PCR test se provádí v Odběrovém místě Nemocnice Strakonice na základě předem uhrazeného poplatku (nutno prokázat dokladem o zaplacení, např. výtiskem z internetového bankovnictví).

Odběrová místa v jiných laboratořích

Synlab 

Laboratoře SYNLAB provozují v Českých Budějovicích aktuálně 2 odběrová pracoviště pro odběry na vyšetření přímého průkazu infekce SARS-CoV-2.

V nedávno otevřeném mobilním odběrovém pracovišti SYNLAB v českobudějovické ulici Vrbenská mohou na odběr dorazit jak pacienti indikovaní lékařem, tak samoplátci.

Objednat se musí v obou případech předem, a to v novém online rezervačním systému na webu www.synlab.cz/covid-19

Odběrové pracoviště v ulici U Tří lvů přijímá pouze samoplátce a pro rezervaci na odběr zde slouží telefonní linka +420 731 595 088.  

Nextclinics

Laboratoř Nextclinics znovu testuje samoplátce ve stanu u hlavního vchodu do areálu výstaviště v Husově ulici. Odběry jsou prováděny bez předchozího objednání od pondělí do čtvrtka vždy od 8 do 14 hodin.

Spustit audio