Nemocnice České Budějovice rozděluje odběrná místa k vyšetření na Covid-19 a zavádí objednávkový systém

24. září 2020

Stanoviště odběrného místa k vyšetření na COVID-19, které se nachází před hlavním vstupem do nemocnice, je od středy určeno pouze pro pěší. Nové odběrné místo pro příjezd v automobilu vzniklo v areálu Jihočeského letiště České Budějovice v Plané u Českých Budějovic.

Obě odběrná místa budou otevřena ve všední dny od 9 do 14 hodin, přičemž kapacita každého z nich bude 200 stěrů denně.

Nemocnice České Budějovice, a.s. rozděluje odběrná místa z důvodu enormní vytíženosti, která v uplynulých dnech způsobila dopravní kolaps v Českých Budějovicích.

Čtěte také

„Naše odběrné místo využívaly osoby ze Středočeského kraje i z hlavního města Prahy z důvodu promptního provedení vyšetření bez nutnosti objednání. V důsledku toho jsme toto pondělí odebrali za účasti operativně přidělených zdravotnických pracovníků, kteří se standardně na činnosti odběrného místa nepodílí, rekordních 821 vzorků na onemocnění COVID-19,“ odůvodnil Michal Šnorek, předseda představenstva Nemocnice České Budějovice.

Objednávkový systém je dostupný na https://www.nemcb.cz

Provedení odběrů bez předchozího objednání již nebude možné. Nemocnice České Budějovice i nadále provádí testování pouze u osob indikovaných KHS Jihočeského kraje nebo ošetřujícím lékařem.

Odběrné místo pro příjezd v automobilu vznikne v areálu Jihočeského letiště České Budějovice v Plané u Českých Budějovic
autor: Zdeněk Zajíček | zdroj: Nemocnice České Budějovice
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...