Nemocnice České Budějovice rozděluje odběrná místa k vyšetření na Covid-19 a zavádí objednávkový systém

24. září 2020

Stanoviště odběrného místa k vyšetření na COVID-19, které se nachází před hlavním vstupem do nemocnice, je od středy určeno pouze pro pěší. Nové odběrné místo pro příjezd v automobilu vzniklo v areálu Jihočeského letiště České Budějovice v Plané u Českých Budějovic.

Obě odběrná místa budou otevřena ve všední dny od 9 do 14 hodin, přičemž kapacita každého z nich bude 200 stěrů denně.

Nemocnice České Budějovice, a.s. rozděluje odběrná místa z důvodu enormní vytíženosti, která v uplynulých dnech způsobila dopravní kolaps v Českých Budějovicích.

Čtěte také

„Naše odběrné místo využívaly osoby ze Středočeského kraje i z hlavního města Prahy z důvodu promptního provedení vyšetření bez nutnosti objednání. V důsledku toho jsme toto pondělí odebrali za účasti operativně přidělených zdravotnických pracovníků, kteří se standardně na činnosti odběrného místa nepodílí, rekordních 821 vzorků na onemocnění COVID-19,“ odůvodnil Michal Šnorek, předseda představenstva Nemocnice České Budějovice.

Objednávkový systém je dostupný na https://www.nemcb.cz

Provedení odběrů bez předchozího objednání již nebude možné. Nemocnice České Budějovice i nadále provádí testování pouze u osob indikovaných KHS Jihočeského kraje nebo ošetřujícím lékařem.

Odběrné místo pro příjezd v automobilu vznikne v areálu Jihočeského letiště České Budějovice v Plané u Českých Budějovic
autor: Zdeněk Zajíček | zdroj: Nemocnice České Budějovice
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser