Jihlavská skupina Rendez-fou vyhrála Portu i Houpacího koně v Třeboni

Velmi milým překvapením na domácí písničkářské scéně je jihlavská skupina Rendez-fou, která však čerpá inspiraci v daleké Bretani. Rendez-fou vyhrálo před třemi roky Portu a jeho album Miniatury bylo nominováno na Anděla. 

Vyhrálo také přehlídku Houpací kůň, a tak se představilo v rámci vítězného večera v listopadu roku 2016 v Českém rozhlase České Budějovice. K tomuto příjemnému vystoupení se vrátíme v Koncertních ozvěnách od Tří lvů, k jejichž poslechu vás zve Jiří Kasal.

Rendez-fou elegantně kombinují folk, swing a šanson. Rendez-fou je francouzský výraz hojně užívaný v Bretani a může se přeložit jako schůzka bláznů. Bláznivé však písničky tohoto akustického tria nejsou - spíše hudebně a slovesně nápadité, podmanivé i vyzrálé, například krásná a nostalgicky působící písnička Pětačtyřicet.

Osou skupiny Rendez-fou je kapelník a kytarista Honza Fous a skvělá zpěvačka Jana Gregárková. Na rytmické nástroje oba doplňuje David Vacula.

Navzdory zjevnému potenciálu a úspěchům nemá tato jihlavská skupina zatím na svém kontě album a také doposud ignoruje sociální sítě i jiné způsoby zviditelňování. Trio Rendez-fou nejde s dobou, ale je výborné!

autor: Jiří Kasal
Spustit audio