Jan Flaška: Super tip na hyper výlet

15. srpen 2022

Kdybyste sháněli tip, kam na pěkný celodenní výlet, jeden bych pro vás měl. Ať už bydlíte kdekoli, je to tam od vás blízko a je tam krásně za každého ročního období a v jakémkoli počasí.

Pohodlně se tam dostanete autobusem i po vlastní ose. Pobavíte se tam vy i vaše děti. Čeká vás tam dlouhá a přitom na každém metru zajímavá procházka. A co je hlavní – dá se tam zaparkovat. U kdejaké plesnivé zříceniny dneska zaplatíte za parkovné klidně i 150 korun, ale tam, kam vás posílám, je parkoviště zadarmo.

Ano, tušíte správně: mým tipem na sváteční výlet pro celou rodinu je nějaké pěkné velké nákupní centrum. Vyberte si to, které je vám nejblíž.

Znalci architektury jistě ocení jeho nenápadnou strohost, která je přitom navzdory své monumentálitě funkční a vkusně zapadá mezi ostatní, podobné chrámy. Na rozdíl od těch středověkých vám ale tyhle nabízejí bohatou škálu zážitků.

Už dojít z jednoho konce centra na druhý a obejít přitom všechny regály dá zabrat i těm nejzdatnějším turistům. Vynaložená námaha se tu ale dočká odměny doslova na každém kroku.

Exotická fauna ve zdejším zverimexu vás uchvátí stejně jako pestrobarevná flóra na pultech květinářství. Ať už holdujete historii nebo novým technologiím, módě či sportu, nákupní centrum vám vždy má co nabídnout.

Dokonce i obdivovatelé vláčků si tu přijdou na své: před hračkářstvím vždycky jeden drandí pořád dokola. A jste-li gourmeti, zajisté oceníte pochoutky ve zdejší stylové hospůdce. Akorát si teda nezapomeňte vzít tác.

Hypermarket je také ideálním místem pro orientační běh – změřte jednotlivým členům rodiny, kolik času jim zabere nalézt třeba rohlíky! Můžete si tu zahrát i únikovku: za jak dlouho dokážete jen za pomoci tajemných nápisů na stěnách najít východ? Nebo aspoň záchod? Není to tak snadné, jak by se mohlo zdát, když jste sem vstupovali!

Já vím, plahočit se nějakým historickým městem nebo, nedejbože, přírodou, vám taky může připadat docela hezké. Nezapomínejte ale, že tady, v nákupním centru, si všechnu tu krásu můžete koupit! A to je přece pocit k nezaplacení.

autor: Jan Flaška | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.