Dodnes se jí přezdívá Lady Dermacol, Olga Knoblochová je vitální dáma, která doslova hýří optimismem

17. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Olga Knoblochová

Od jara do podzimu žije v rodném domě svého tatínka v Kardašově Řečici. Právě Olga Knoblochová stála u zrodu dokonale krycího barevného krému, který dokázal zamaskovat třeba mateřská znamení na obličeji. 

„Každý člověk by měl vždycky dělat všechno s úsměvem," říká Olga Knoblochová. „Moji oba rodiče byli báječní lidé, maminka nás každé ráno budila s úsměvem, na tváři. Vždycky jsme věděli, že jeden za druhým i s oběma bratry stojíme  a pomáháme si,“ říká s tím, že právě tohle ji vždy pomáhalo i v těžkých životních situacích.

Stala se tak vůbec první československou  vizážistkou, když v roce 1958 nastoupila do Ústavu lékařské kosmetiky v Praze.

Později jako profesionální kosmetička dokazovala ženám, a nejen jim, že líbit se může každý, stačí jen vědět, jak na to. Projezdila svět křížem krážem, sbírala zkušenosti a s láskou rozdávala své vlastní poznatky a dovednosti. Ukázala cestu dnešním vizážistům a dalším profesím, pro něž je krása pracovní náplní.

Více si můžete poslechnout v pravidelném vydání cyklu Jihočeši online nebo si tento díl můžete stáhnout do svých mobilů či počítačů k pozdějšímu poslechu.

autoři: Český rozhlas České Budějovice , Zdeněk Zajíček | zdroj: Český rozhlas
Spustit audio