Dasha zazpívala s Big Bandem Gustava Broma. Českokrumlovské divadlo hostilo velký rozhlasový koncert

13. říjen 2021

„Žánrovou pestrost si užívám. Hudba mě baví v mnoha podobách. A standardy a evergreeny? Na nich mě láká chytlavá melodie, zajímavý text nebo třeba i předchozí výjimečná interpretace, která zaujala posluchače po několik generací. A na českokrumlovský koncert Českého rozhlasu České Budějovice, kde budu zpívat tyto písničky, se proto velmi těším.“

To byla slova Dashy, jedné z nejvšestrannějších a nejlepších českých zpěvaček, před koncertem v českokrumlovském městském divadle. V úterý 12. října ji tu doprovodil Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviče. Jako host vystoupila jihočeská jazzová zpěvačka Petra Chlebníčková, stálice českobudějovického Rozhlasového swingového orchestru a členka skupiny Two Towers Hulu Jazz.

Zlínská rodačka Dasha, vlastním jménem Dagmar Sobková, patří mezi nejobsazovanější muzikálové zpěvačky. Již v sedmnácti letech zářila v roli Ofélie v Hamletovi Jana Ledeckého, před jedenácti roky získala za roli Máří Magdaleny ve světoznámém muzikálu Jesus Christ Superstar Cenu Thálie.

Jako vokalistka těsně spolupracovala s Karlem Gottem, s nímž absolvovala řadu zahraničních koncertů včetně toho v newyorské Carnegie Hall. Pravidelně koncertuje s kapelou Pájky Pájk Quintet a Moondance Orchestra vedenou klavíristou, skladatelem a aranžérem Martinem Kumžákem, například ve velmi sledovaném televizním pořadu StarDance …když hvězdy tančí.

Kromě mnoha jiných aktivit na sebe Dasha před čtyřmi roky upozornila ve spolupráci s producentem Davidem Stolařem zajímavým albem Konečně!, které je složené z původních písniček. Zase do jiné hudební vody vstoupila loni albem Dasha Symphony natočeném s Filharmonií Hradec Králové pod vedením Martina Kumžáka.

Jihočeské koncerty Rozhlasového Big Bandu Gustava Broma, vedeného Vladimírem Valovičem a plného skvělých sólistů, organizované Českým rozhlasem České Budějovice mají už dobrou tradici.

Po Táboře, Písku a Jindřichově Hradci byl Český Krumlov dalším krásným městem regionu, které hostilo rozhlasové vystoupení slavného bandu nesoucího hrdě jméno svého zakladatele a kapelníka Gustava Broma, jehož sté výročí narození si letos připomínáme.

Při slavnostním rozhlasovém koncertu v českokrumlovském městském divadle si tedy dozajista přišli na své příznivci jak prvotřídního orchestrálního, tak vokálního swingu a jazzu.

A vystoupení si můžou užít i další posluchači, záznam koncertu odvysílá Český rozhlas České Budějovice ve čtvrtek 28. října mezi 10. a 11. hodinou.

autor: Jiří Kasal
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?