Člověk. Simona Postlerová a Jan Vlasák v příběhu starého mládence a půvabné dívky

12. květen 2024

Tvrdý, staromódní a zřejmě i bohatý Matěj zůstal po smrti své matky sám. Kristýna nevypadá jako děvče z horského údolí, spíš jako slečna z města. A uzavřeného starého mládence nadobro okouzlí…

Účinkují: Simona Postlerová, Jan Vlasák
Napsal: Charles-Ferdinand Ramuz
Dramaturgie: Petr Turek
Překlad: Olga Mašková
Zvukový mistr: Milan Křivohlavý
Režie: Ivan Chrz
Natočeno: v roce 2002

Povídku Člověk o uzavřeném dobrákovi, kterého až příliš často navštěvuje půvabná a smyslná dívka, napsal švýcarský spisovatel Charles-Ferdinand Ramuz.

Uvádíme ji jako vzpomínku na herečku Simonu Postlerovou, která 5. května nečekaně zemřela. V rozhlasovém zpracování příběhu z roku 2002 účinkuje společně s hercem Janem Vlasákem.

Charles-Ferdinand Ramuz

Charles-Ferdinand Ramuz (1878-1947) byl švýcarský frankofonní spisovatel. Vystudoval univerzitu v Lausanne, později učil v německém Výmaru. V roce 1903 odjel do Paříže a zůstal zde až do vypuknutí první světové války.

V roce 1914 se vrátil do Švýcarska, kde žil až do své smrti a věnoval se psaní. Nejčastěji psal o životě chudých lidí v horských krajích, často i s přesahem do mystiky a fantastiky.

Podle jeho románu Děs na hoře o střetu venkovského člověka se zlem velehorské přírody vznikla v roce 2023 stejnojmenná rozhlasová četba.

Spustit audio

Související